Regulamin WRSMP 2016

w_chuchala_render1Dla wszystkich wyczekujących na publikację regulaminu ramowego i kalendarza...

 Dla wszystkich wyczekujących na publikację regulaminu ramowego WRSMP 2016 mamy dobre wieści! Regulamin jest już gotowy i publikujemy go pod poniższym linkiem (patrz link na dole niusa)

W regulaminie zauważyć można kilka zmian, dzięki którym rywalizacja na trasach będzie jeszcze bardziej emocjonująca, a co za tym idzie – zabawa jeszcze lepsza!

Jedną ze zmian jest dopuszczenie do rozgrywek klas: RC1, RC2, RC3, RC4 oraz H/A, z czego ta ostatnia będzie punktowała jedynie w klasyfikacji indywidualnej. Z racji niewielkiej frekwencji oraz problemów z obsadzeniem przez mniejsze Teamy kierowców, postanowiliśmy zrezygnować z klasy RGT. Z uwagi na niską frekwencje, auta produkcyjne, z zeszłorocznego pucharu PWRSMP, zostaną natomiast włączone do obecnej klasy RC2.

Kolejną zasadniczą zmianą jest ilość punktujących zawodników. W nowym sezonie punkty będą zdobywali zawodnicy zajmujący miejsca 1-10 w poszczególnych klasach. Dzięki temu zabiegowi punkty zdobywać będą jedynie kierowcy, którzy dojadą w 'całości' do mety rajdu, a nie ci, którzy ukończyli zawody dzięki systemowi SupeRally. Przydzielanie punktów w klasyfikacji Generalnej pozostaje bez zmian.

WRSMP 2016 pokaże kto jest nie tylko najszybszym, ale również najbardziej wszechstronnym kierowcą. Nowy sezon nie będzie już typowo 'asfaltowymi mistrzostwami', gdyż trzy rundy naszego czempionatu będą odbywały się na luźnej nawierzchni. Szpryca szutru w twarz, pióropusze śniegu w tułów oraz kontrolowane poślizgi - to jest to co prawdziwi kibice lubią najbardziej :)

Ekipa E-Rajdy.pl zachęca do zapoznania się z Regulaminem ramowym WRSMP 2016!

 

L.p. Rajd Data Nawierzchnia
1. RAJD MAGURSKI 13-19 kwiecień
śnieg
2. RAJD ŚWIDNICKI 4-10 maj
asfalt
3. RAJD KASZUB GDAŃSK BALTIC CUP
25-31 maj szuter
4. RAJD WARMIŃSKI 22-28 czerwiec
szuter
5. RAJD POLSKI 31 sierpień -13 wrzesień szuter / 2 etapy
6. RAJD RZESZOWSKI 28 wrzesień-4 październik
asfalt
7. RAJD NADWIŚLAŃSKI 19-25 październik asfalt
8. RAJD DOLNOŚLĄSKI 9-15 listopad asfalt
9. RAJD ARŁAMÓW
7-13 grudzień
lód i/lub asfalt
B RAJD BARBÓRKA WARSZAWSKA przełom 2016 i 2017 roku lód i/lub asfalt


logo_dol

Poprawiony ( piątek, 01 kwietnia 2016 14:53 )