Snow Mod by Mikko

snowmod_brzana

W przypadku Snow Moda sprawa jest prosta bo mod opiera się wyłącznie na fizyce. Zmienia tylko fizykę pobocza i band śnieżnych, są one twardsze i stawiają większy opór dlatego nie wypada się już tak daleko poza trasę, nie można także bezkarnie ciąć całych zakrętów, na Snow Modzie kontakty z poboczem kończą się uszkodzeniami elementów zawieszenia. Poza tym głeboki i twardszy śnieg zwalnia samochód. Mod znacznie utrudnia jazdę po RBR-owych zaśnieżonych drogach, jednak działa jako bardzo dobry anty-cheat i aktualnie stosowany jest w niemal wszystkich ważniejszych rozgrywkach RBR w których wykorzystane są odcinki Finlandii.

Instalacja:
UWAGA BACKUP! Przed instalacją Snow Moda należy wykonać kopię zapasową plików "Tracks.ini" oraz "Tracksettings.ini" które znajdują się w katalogu ...RBR/Maps.

Instalacja moda polega na uruchomieniu instalatora (RBRSnowMod.exe) a następnie zaznaczeniu opcji SnowMod w okienku "Version", oraz podanie ścieżki do katalogu głównego gry, jeśli ta nie została wykryta automatycznie.

Deinstalacja:
Aby przywrócić normalne fizyki należy ponownie uruchomić instalator SnowModa a następnie zaznaczyć opcję Default w okienku Version oraz podanie ścieżki do katalogu głównego gry, jeśli ta nie została wykryta automatycznie. Następnie należy przywrócić z kopii pliki "Tracks.ini" oraz "Tracksettings.ini". Należy je przywracać po każdym odinstalowaniu Snow Moda.

W przypadku nie zrobienia kopii tych plików należy jeszcze raz zainstalować wszystkie dodatkowe trasy. Nie ma konieczności odinstalowania poprzednich instalacji tras ale jest to zalecane.

Aby założyć rajd na pluginie z tym modem przy wyborze samochodów i fizyk należy podświetlić tylko i wyłącznie snowmod - pozostałe (track physics oraz SnowFrance) muszą pozostać niepodświetlone. Mod ten nie może być łączony z innymi odcinkami tak więc przy doborze oesów można korzystać tylko z 8 zimowych odcinków Finlandii (6 podstawowych + 2 odwrócone).


DOWNLOAD: RBR Snow Mod
(400 kb)  mirror #1 mirror #2

Plugin Wally'ego: TAK
Autor: Mikko

Poprawiony ( wtorek, 26 października 2010 00:33 )