Snow France Mod

snow_france_krosa

Snow France jest bardziej zaawansowanym modem niż np. Snow Mod, bo opiera sie na fizyce i teksturach. Dzięki temu jest niewątpliwie lepszy od SnowModa i daje więcej funu. Aktualna wersja tego moda jest już bardzo prosta w instalacji i na niej się skupimy.

Instalacja moda polega na uruchomieniu instalatora i wybraniu ścieżki do katalogu w którym mamy zainstalowaną grę (domyślnie C:\Program Files\SCi Games\Richard Burns Rally) a następnie wybraniu opcji Snow France. Opcja Default to deinstalator Snow France, który przywraca oryginalne pliki gdy zakończymy jazdę na zaśnieżonych odcinkach.

Nowa wersja moda została wyposażona w bardzo dobry instalator, który potrafi wykonać niezwykle zaawansowane czynności takie jak wykonanie backupów naszych plików (tych które musza zostać zastąpione plikami moda) a także wypakowuje, nadpisuje i pakuje naszego rbz-ta co jest bardzo wygodne i rewolucyjne.

Odinstalowanie Snow France (opcja Default) powoduje przywrócenie naszych plików do stanu przed instalacją. Chwilę to trwa, a czas który instalator potrzebuje na wykonanie wszystkich czynności jest zależny od szybkości posiadanego komputera. Ponieważ tylko jeden plik instaluje i odinstalowuje tego popularnego moda (SnowFrance+reversed.exe"), warto zrobić sobie do niego skrót obok skrótu do RBR-a (np. na pulpicie).

Dodatkowo w pakiecie znajdziemy tekstury dla odcinków Bisanne II, Joux Plane II, a także Stryckovy Okruch. Mod posiada także zmienioną fizykę nawierzchni która charakteryzuje się lepszą przyczepnością niż poprzednie wersje Snow France. Jest ona szczególnie dobra (chyba nawet zbyt dobra) na Stryckovym Okruhu. Jest jeszcze jedna nowość, która działa w przypadku otwartych plików Audio - instalator podkłada nam nowy dźwięk opon dzięki czemu kolce na lodzie i śniegu już nie piszczą, niestety przywraca on z backupu oryginalny dźwięk slicka, co może być trochę irytujące dla osób które mają podłożony inny niż domyślny dźwięk opon.

Ściganie się na modzie daje naprawdę dużą frajdę, aby założyć rajd na pluginie z tym modem przy wyborze samochodów i fizyk należy podświetlić tylko i wyłącznie Snow France - pozostałe (track physics oraz snowmod) muszą pozostać niepodświetlone. Mod ten nie może być łączony z innymi odcinkami poza Finlandią, tak więc przy doborze oesów można korzystać tylko z 8 asfaltowych odcinków Francji oraz Stryckovego Okruha i 8 odcinków Finlandii z odwróconymi włącznie.

UWAGA! Jeżeli używasz moda France Strips lub innego oteksturowania np. dodatki z WRSMP powinieneś je usunąć przed instalacją Snow France.

UWAGA BACKUP! Przed instalacją Snow France należy wykonać kopię zapasową plików"Tracks.ini" oraz "Tracksettings.ini" które znajdują się w katalogu ...RBR/Maps. Należy je przywracać po każdym odinstalowaniu "zaśnieżonej" Francji. W przypadku nie zrobienia kopii tych plików należy jeszcze raz zainstalować wszystkie dodatkowe trasy. Nie ma konieczności odinstalowania poprzednich instalacji ale jest to zalecane.

DOWNLOAD: Snow France + reversed (34,1 MB)  mirror #1

Plugin Wally'ego: TAK
Autor: Bicman14
Modifier: Unknown

 

 

Poprawiony ( środa, 23 października 2013 21:27 )