Setup Extractor

extract_replay

Mod RBR Car Tune umożliwia kilka ciekawych rozwiązań w zakresie ustawień samochodów, aczkolwiek nie polecam w nim ustawiać swoich rajdówek zawodnikom którzy ścigają się na pluginie ponieważ praktycznie bez ograniczeń można przekraczać homologację specyfikacji RBR CZECH, ale jeśli ktoś potrzebuje np. super auto do singla czy na RBRNet by zaspokoić swoje ego to można śmiało zrobić za pomocą tego programu "kręcony" samochód.

Nas jednak najbardziej interesuje funkcja "Extract from replay", która pozwala na wyciąganie kompletnych ustawień samochodów z powtórek których na RBR CZECH nie brakuje. Ze względu na burzliwe wprowadzenie setup-checkera polecam korzystać ze świeżych powtórek z kilku ostatnich rajdów. Jak to działa?

Ściągamy powtórkę z RBR CZECH (sekcja Replay list), na dysku zapisuje się ona jako plik .rpl. Uruchamiamy program RBR Car Tune, klikamy zakładkę Tool a następnie Extract from replay. Podajemy ścieżkę dostępu dla ściągniętej uprzednio powtórki (source) a następnie definiujemy gdzie ma się zapisać oraz jak nazywać nasz setup (destination).

Proponuje zdefiniować od razu katalog z setupami czyli SavedGames w RBR, nazwać odpowiednio plik i kliknąć Extract po czym od razu można korzystać z wyciągniętego seta w grze. Nazwę pliku należy dostosować do numeru slotu samochodu w/g schematu: XslotX_twoja nazwa. Przykładowo 5slot0_Impreza N12 Tarmac. Cyfra 5 oznacza nr. slotu samochodu, natomiast cyfra 0 numer slotu setupu.

Sloty setów to 0,1,2 czyli np. 2slot0_306Maxi Gravel, 2slot1_306Maxi Tarmac, 2slot2_306Maxi Snow itd, ale pod plugin zapisanych ustawień może być więcej niż 0,1,2 ponieważ plugin interpretuje do 13 setupów na jeden slot samochodowy, gdzie RBR w domyślnie tylko wspomniane trzy. W pluginie nie jest też ważne rozłożenie ustawień na sloty setupów - możesz mieć wszystkie 13 setów na 1 slocie setupowym, nie ma to żadnego znaczenia dla pluginu.


Download: RBR Car Tune 1.0e
(262 kb)  mirror #1 / mirror #2
Plugin Wally'ego: TAK
Autor: Vivas

Przydatne linki:

Poprawiony ( sobota, 22 marca 2014 11:46 )