RBR Camhack 3.0

UWAGA! Artykuł Cam Hack 3.0 ma status in progress i niebawem zostanie gruntownie przebudowany i uzupełniony o dodatkowe funkcje i porady dotyczące tej aplikacji!

RBR Camera Hack 3.0 to świetny mod współpracujący z Richard Burns Rally, jest odpowiedzialny za dowolne ustawienia kamer podczas gry czy odtwarzania powtórek. Jest to bardzo prosty w obsłudze i niezwykle praktyczny, oraz przydatny mod. Posiada zdefiniowane kilkadziesiąt gotowych widoków z większości kamer dostępnych domyślnie w RBR.


Zapewnia nam także pełną kontrole nad kamerami za pomocą myszki i klawiatury którymi można dowolnie przemieszczać kamery, tak by uzyskać optymalny dla siebie widok w grze i jak najlepsze "czucie" samochodu. Przy niemal każdej kamerze (ze środka, maska, zderzak itd.) możemy sobie swobodnie regulować precycyjne ustawienia swojego widoku. Wiadomo że każdy ma inne preferencje, jeden woli dalej, inny bliżej, z nosem na szybie, wyżej, niżej itp, Cam Hack zadowoli wszystkich. Mod pozwala zapisać kilkadziesiąt własnych widoków gotowych do uruchomienia jednym klawiszem w każdej chwili. Jest bardzo przydatny dla kierowców, ale także dla screen makerów i twórców klipów video z RBR, za jego pomocą można uzyskać naprawdę efektowne i oryginalne ujęcia.

Po ściągnięciu wypakowujemy mod do dowolnego katalogu na dysku i uruchamiamy plik CamHack.exe, otworzy się okienko moda którego nie dotykamy, chyba że chcemy skonfigurować zaawansowane opcje ustawiania skrótów klawiszowych) po czym odpalamy RBR-a, należy pamiętać że online casino okienko Cam Hacka ma pozostać włączone! Po załadowaniu odcinka wciskamy gwiazdkę na klawiaturze numerycznej (*), gwiazdka włącza Cam Hacka. Od tej pory mamy dostępne wszystkie opcje programu, widoki Cam Hacka zmieniamy klawiszami 1-9, przy czym klawisz 1 kieruje nas zawsze do widoku domyślnego. Po zmianie widoku domyślnego (np. ze środka na maskę) mamy dostępne kolejne 9 widoków itd.

Klawiatura numeryczna i myszka służą do zmian zdefiniowanych widoków, oto podstawowe i najczęściej wykorzystywane klawisze:

* gwiazdka - włącz Cam Hacka
/ ukośnik na numerycznej wyłącz Cam Hacka
- minus - oddalanie kamery
plus - przybliżanie kamery
strzałki - kamera góra/dół/lewo/prawo
klawisz 5 na numerycznej - przywraca domyślny widok który ręcznie modyfikowaliśmy (o ile nie został nadpisany po modyfikacji)
mysz - poruszanie myszką płynnie obraca kamerę zgodnie z ruchami naszej ręki. Aktywacja myszy odbywa się klawiszem "0".

Zapisywanie widoku: po ustawieniu kamery wciskamy lewy Alt lub Ctrl i klawisze od 1 do 9 (zależnie od tego pod którym klawiszem chcemy mieć przygotowany widok, można sobie ustawić np. w/g kolejności slotów).

£adowanie widoku: klawiszami od 1-9 podczas gry, czy odtwarzania powtórek. (pod każda domyślnie zdefiniowaną kamerą możemy zapisać 1-9 widoków).

Wykorzystywane są także pozostałe klawisze na klawiaturze numerycznej, oraz kilka na zwykłej, dają nam dość dziwne widoki z których możemy również zrobić ciekawe ujęcia jednak nie są one przydatne do jazdy. Po wyjściu z gry zamykamy okienko z Cam Hackiem wyłączając moda, do pliku startowego CamHack.exe warto zrobić sobie skrót obok skrótu uruchamiającego RBR-a.

Istnieją także możliwości ręcznej modyfikacji widoków bez użycia CamHacka, w pliku ini danego modelu samochodu modyfikujemy wartości odpowiedzialne za poszczególne kamery, ale Camhack jest pełnym automatem i wszystko robi "podczas jazdy", w związku z czym nie widze sensu opisywania metody ręcznej modyfikacji widoków która jest żmudna i czasochłonna.

Przykładowe ujęcia gotowych widoków Cam Hacka:

camhack2

camhack3

camhack4

camhack5

camhack6


Download: RBR Camera Hack 3.0 (40 kb)  mirror #1

Plugin Wally'ego: TAK
Autor: Racer_S (Dave Skotnicki)

Poprawiony ( poniedziałek, 14 grudnia 2015 20:44 )