Plugin Wally'ego - RBR Tournament

Plugin Wally'ego to najbardziej zaawansowany plugin do gry on-line w Richard Burns Rally. Całe przedsięwzięcie obsługuje serwis internetowy RBR CZECH w którym znajdziemy wszystkie informacje na temat rozgrywanych aktualnie rajdów, pucharów i wielu innych cykli. Plugin działa inaczej niż inne popularne tryby gry online-arcade typu Game Spy, czy RBR Net, to całkowicie inny i znacznie bardziej zaawansowany system.

Podstawową różnicą jest tutaj sposób rozgrywania turniejów online, nie musimy wraz z innymi zawodnikami stawiać się w określonym czasie na określonym hoście, na przejechanie turnieju na pluginie Wally'ego mamy z reguły dość długi okres czasu (większość turniejów trwa 7 dni), jednak należy pamiętać że po starcie do pierwszego odcinka nie mamy możliwości przerwania i kontynuacji więc trzeba przejechać rajd w całości, jedynym wyjątkiem są tutaj rajdy wieloetapowe. W serwisie RBR CZECH znajdziecie także wszystkie szczegóły i "dokumentację" turniejów, wyniki tymczasowe, możliwość podglądu międzyczasów czy komentarzy zawodników, oraz wiele innych przydatnych informacji czy funkcji.

Plugin to bardzo duża maszyna którą warto dobrze poznaći właśnie na nim rozgrywane są najważniejsze mistrzostwa i cykle na międzynarodowej scenie Richard Burns Rally, dzięki rozbudowanej strukturze zakładania turniejów można użyć bardzo wielu konfiguracji tras, warunków, nawierzchni, i innych dodatków (modów) co powoduje że rozgrywane rajdy są naprawdę ciekawe i potrafią znacznie się od siebie różnić.

Aby zagrać przez plugin MUSISZ zarejestrować się na stronie RBR CZECH

UWAGA: Po założeniu konta nie jest ono aktywne, musimy je potwierdzić klikając w odnośnik który przyjdzie w mailu na podany podczas rejestracji adres. WAŻNE jest to, że nie na wszystkie skrzynki mailowe potwierdzenie przychodzi i są z tym problemy, dlatego warto założyć konto podając e-mail na Google Mail lub o2.pl, tutaj maile dochodzą od ręki, ewentualnie można zakładać konta na nicku tymczasowym, w przypadku gdy mail nie przyjdzie zakładamy kolejne konta na inne maile a na RBR Czech można później zmienić sobie nick na docelowy.

Często mail aktywacyjny można także znaleźć w folderze spam, ale część operatorów blokuje listy tego typu i nie wpuszcza ich wogóle na serwer pocztowy odsyłając do nadawcy, innym sposobem jest wyłączenie wszystkich filtrów antyspamowych na czas rejestracji i aktywacji konta RBR CZECH.

Pora wejść do samego pluginu, po zainstalowaniu modułu głównego z instalatora uruchom RBR i wejdź w OPCJE/PLUGINS/RBR TOURNAMENT a następnie skonfiguruj podstawowe opcje pluginu, możesz m.in ustawić polską wersję językową która jest dostępna w pluginie od wersji 0.87A. Możesz także w trybie testów (offline) zobaczyć czy posiadasz zainstalowane samochody w specyfikacjach dopuszczonych przez plugin - oryginalne auta z RBR są także dopuszczone, jednak wymagany jest oficjalny patch 1.02 do RBR i fizyki w pliku .rbz

Jeśli jesteś gotowy zagrać on-line, wejdź w ONLINE TOURNAMENTS/LOGIN + HASŁO, powinieneś zobaczyć aktualnie dostępne rajdy na liście turniejów (pojawią się jeśli tylko udało ci się aktywować konto). Wchodzisz w interesujący cię rajd i jeśli posiadasz wymagane przez turniej dodatki możesz jechać. Po rajdzie warto przejrzeć szczegółowe wyniki i inne informacje o turnieju na RBR CZECH, po wejściu w turniej info o nim pojawi się w twoich statystykach, jednak dopóki rajd się nie zakończy wyniki pozostana tymczasowymi i zapewne będą ulegać zmianie. Jeśli po wejściu do pluginu pojawi się pytanie o aktualizację do wyższej wersji, kliknij TAK. Zawsze staraj się mieć zainstalowaną najnowszą wersję pluginu Wally'ego.

Aby powalczyć o wynik trzeba przygotować się do konkretnego rajdu przynajmniej taktycznie, wejdź na stronę RBR CZECH, zaloguj się i rozejrzyj po swoim koncie. W zakładce Tournaments List znajdziesz wszystkie dostępne w danej chwili rajdy, oraz te które ruszą niebawem, ich harmonogram, specyfikację odcinków, wyniki tymczasowe, warunki, licencje oraz wiele innych przydatnych informacji z opcją śledzenia międzyczasów na żywo z poziomu strony włącznie (opcja Watch Tour Live).

Funkcja Add Bookmarks dodaje konkretny turniej do zakładek które są dostępne zarówno w serwisie jak i w pluginie - w grze. Po kliknięciu w turniej trzeba zapoznać się z konfiguracją trasy, serwisów, warunkami pogodowymi, konkurencją, wynikami tymczasowymi itp. Uzbrojeni w powyższą wiedzę możemy ruszać na podbój wirtualnych oesów, co jednak nie będzie łatwe.

Pamiętaj że Richard Burns Rally to gra dla najlepszych, więc początkowo poziom graczy może cię zaszokować, jednak rozważna i konsekwentna jazda pozwoli szybko zacząć uzyskiwać niezłe wyniki, tak jak w realnych rajdach kluczem do sukcesu jest dojeżdżanie, bo jak wiadomo wynik jest na mecie i tam trzeba być. Nie miej jednak złudzeń, aby walczyć o najwyższe pozycje w ważnych rajdach trzeba jechać naprawdę szybko i bezbłędnie, to wszystko przyjdzie z czasem jednak w początkowej fazie przygody z RBR staraj się przedewszystkim kończyć rajdy.

Plugin Wallyego jest darmowy, ale można dotować go dowolną kwotą (jednak nie mniejszą niż 200.00 CZK czyli około 30 zł), w ramach podziękowania za dotację otrzymasz możliwość zakładania rajdów na RBR CZECH. Dotacji można dokonać  poprzez system Pay-Pal, szczegóły znajdziesz na stronie rbr.onlineracing.cz

Możesz także dotować za pośrednictwem sklepu E-RAJDY.PL

Download:  RBR Tournament (1 MB)

Plugin Wally'ego: TAK
Autor: Wally
Wersja PL: FIA

Przydatne linki:

Poprawiony ( środa, 22 października 2014 10:02 )