Particles and skidmarks mod - by Tato

mod_by_tato3

Mod zmienia ślady opon oraz kurzu za samochodem na dużo bardziej widoczne i realistyczne. Daje tutaj znać o sobie słaby silnik graficzny RBRa jak również fakt, że gra nie została dokończona przez twórców zgodnie z zamierzeniami. Po instalacji moda możemy podziwiać piękne tumany kurzu oraz wyrzucany z pod kół szuter, który leci dosyć daleko.

Zmiany dokonane na poszczególnych rajdach:

  • UK: ślady opon są bardziej widoczne i mają jaśniejszy kolor, dotyczy to również mokrej nawierzchni; realistyczny kurz.
  • JAPONIA: ślady opon są bardziej widoczne; dodano również ślady opon na mokrych nawierzchniach, ponieważ oryginalnie w ogóle nie występowały; realistyczny kurz.
  • FINLANDIA: więcej widocznych śladów na śniegu, realistyczny śniegowy pył.
    USA: ślady opon są bardziej widoczne na suchej nawierzchni i mają jaśniejszy kolor; realistyczny kurz.
  • FRANCJA: więcej widocznych śladów na suchym asfalcie, bardzo blisko realnych zdaniem autora.
  • AUSTRALIA: bardziej widoczne ślady; realistyczny kurz.
  • Dodatkowe odcinki jak PTD, Hradek, Pribram, Montekland itd. korzystają z moda w taki sposób w jaki autor odcinków zdefiniował przynależność efektów na tych oesach.
    np. "Pribramy" i "Hradki" są przynależne do Francji itd.

Zmniejszono także kurz wewnątrz auta tak jak i parę, która wydobywa się z komory silnika po przejechaniu np. Watersplash'a.  Było to nienaturalne, gdyż para leciała przez kabinę co nie jest możliwe przy sprawnej szybie. Autorowi udało się również maksymalnie przybliżyć kurz do auta przy dużych prędkościach co też w oryginale było trochę nienaturalne, pomiędzy samochodem a kurzem była "czysta" przestrzeń. Wszystkie modyfikacje zostały przeprowadzone tak, by nie wysilać zbyt mocno procesora graficznego. Z naszych badań wynika że podczas gry spadek wyświetlanych klatek na sekundę (FPS) jest znikomy i praktycznie nieodczuwalny nawet na słabych sprzętach.

Wzniecany kurz za autem wygląda niemal perfekcyjnie, za to żwir wylatujący z pod kół doda wiele atrakcji filmom i screenom z RBR.

Do oryginalnej wersji moda ekipa E-R dołożyła prosty aktywator / deaktywator który zawsze można mieć pod ręką. Jeśli ktoś w szczególny sposób dba o wydajność swojego RBR-a podczas gry, może za pomocą naszego interfejsu szybko aktywować moda np. tylko na czas zgrywania filmów lub robienia screenów.

mod_by_tato1

mod_by_tato2

mod_by_tato4

Download: Particles and skidmarks mod (3,7 MB)  mirror #1mirror #2

Plugin Wally'ego: TAK
Autor: Tato
Zmodyfikował: Paweł 'topdrive' Łuczak i FIA

Poprawiony ( czwartek, 13 października 2011 00:25 )