Multikonta

Multikonta, czyli posiadanie więcej niż jednego konta na RBR Czech, to temat, który od dawna trapi wirtualne odcinki w RBR.

Oficjalnie nie jest zabronione posiadaniu kilku kont, jednak zabronione są starty na więcej niż jednym koncie w tym samym turnieju. Niezależnie od tego, czy turniej jest luźnym pluginowym “hotlapem” w statusie arcade, czy też rajdem najwyższej rangi na poziomie światowym, bezwzględnie wystartować można tylko jeden raz.

Każdy ujawniony przypadek złamania tej zasady będzie skutkował blokadą (banem) konta na RBR Czech wraz z wciągnięciem na RBR Czech Black List - czarną listę osób używających multikont oraz usunięciem z WRSMP.

Uprawnienia do listowania multikont posiadają administratorzy RBR Czech, jednak E-RAJDY.PL w porozumieniu z nimi będzie wskazywać turnieje, w których zachodzi podejrzenie użycia więcej niż jednego konta przez konkretnego zawodnika i mówimy tu także o luźnych turniejach niekoniecznie organizowanych przez E-RAJDY.PL.

Wylistowanie multikont robi się aktualnie jednym kliknięciem i w przypadku potwierdzenia multikonta przez RBR Czech oraz zablokowania konta (ban czasowy, stały itp. zależnie od skali i ilości wykroczeń) a także wciągnięcia na czarną listę zawodnik bezpowrotnie utraci licencję WRSMP i zostanie wykluczony z tych rozgrywek.

Start w jednym turnieju na więcej niż jednym koncie jest oszustwem (cheatem), a jak powszechnie wiadomo to właśnie cheaterzy są aktualnie największym utrapieniem we wszystkich grach komputerowych on-line XXI wieku. RBR Czech i E-RAJDY.PL nie ma najmniejszego pobłażania dla multikont i każdy wykryty cheater będzie zgłaszany z wnioskiem o blokadę konta, IP oraz usunięciem gracza z RBR Czech.

Powyższe stanowisko jest oficjalnym stanowiskiem E-RAJDY.PL i RBR Czech i należy je traktować jako regulację kwestii Multikont.

ZSS E-RAJDY.PL

Przydatne linki:

Poprawiony ( poniedziałek, 25 października 2010 15:38 )