A5

Klasa A5

W tej klasie znajdują się samochody wyposażone w silniki wolno ssące o pojemności do 1400cm3 włącznie. A grupowy rodowód dopuszcza daleko idące modyfikacje silnika i układu zasilania, hamulców oraz  struktury nośnej (wzmocnienia nadwozia, dodatkowe elementy usztywniające zawieszenie). Dzięki temu te niepozorne autka nie rzadko potrafi ą pokazać lwi pazur na oesach a kierowcy dają sporo emocji podczas jazdy i świadomość prowadzenia profesjonalnie przygotowanego samochodu rajdowego. Z  1400cm3 pojemności  tunerzy  potrafią wykrzesać moc ponad 100KM a nawet osiągnąć moc 160KM! Taka moc przy minimalne masie tej klasy pojazdu tj.840kg daje piorunujące efekty. Starty takimi rajdówkami  niejednokrotnie stanowiły wstępy do wielu rajdowych karier pozwalając kierowcy poznawać tajniki „współpracy” z profesjonalnym samochodem rajdowym.

Najbardziej popularnymi samochodami tej klasy na polskich odcinkach specjalnych są SKODA FELICJA 1,4 , Peugeot 106 Rallye 1,4 , Suzuki Swift 1,4 , Nissan Micra , Fiat Panda 1,4 oraz bardziej egzotyczne jak Toyota Yaris 1,4.

Wirtualne samochody klasy A5 stanowią wyśmienitą bazę do treningu i zdobywania doświadczenia na trasach RBR. Nigdzie indziej jak tu można nauczyć się optymalnego toru jazdy i „szanowania” drogi a bardziej zaawansowani gracze docenią spokój za kierownicą, który pozwala podziwiać widoki na nowych odcinkach specjalnych. Niekwestionowanym królem tej klasy jest Peugeot 106 Rallye i to ten model jak na razie, jako jedyny pozwala zwyciężać. Zastawa Yugo i Łada 2108 Samara stanowią ciekawostki motoryzacyjne z za żelaznej kurtyny, ale o wygrywaniu za ich kierownicą można zapomnieć.  Nie mniej jednak rywalizacja w tej klasie jest niezwykle zacięta a o zwycięstwie decydują sekundy

Aktualnie dostępne modele w wirtualnych rozgrywkach:

1.Lada Samara 1400

2.Peugeot 106 Rallye 1.4

3.Zastawa Yugo

 

W produkcji:

 

1.Fiat Panda


Walker / ??? - Peugeot 106 Rallye

a5_peugeot_106_real

A5_peugeot_106_rbr


 

Poprawiony ( piątek, 08 października 2010 13:16 )