N3

Klasa N3

W klasie N3 klasyfikowane są samochody wyposażone w silniki wolno ssące o pojemności      pow. 1600 cm3 do 2000cm3 zbudowane według przepisów grupy N określonych w załączniku „J” . Z takiej pojemności silnika generowana jest moc od 170 do ponad 200KM. Z biegiem lat bardzo wzrosła moc 2 litrowych silników, co spowodowało, że dopuszczone zostały w grupie N rozwiązania techniczne pomagające poskramiać tę moc a będące jeszcze niedawno zarezerwowane dla samochodów A grupowych. Mowa tu o zawieszeniu i jego usztywnieniu, hamulcach i strukturze nośnej.

Na polskich odcinka specjalnych w tym roku klasa przeżywa odrodzenie za sprawą projektu „KlasaN3”, dzięki któremu rywalizacja kierowców nabrała niespotykanej dotąd oprawy. Najpopularniejszymi rajdówkami  w tej klasie są Honada Civic, Peugeot 206, Renault Clio, Opel Astra.

 

Jak do tej pory wirtualne odcinki WRSMP goszczą w tej klasie jedynie Forda Fiestę ST, ale wcale to nie oznacza, że rywalizacja nie jest zacięta. W każdej rundzie oglądamy wiele pojedynków a czasy notowane przez kierowców tylko potwierdzają duże możliwości tych samochodów. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już blisko jest premiery długo oczekiwanego Opla Astra. Model ten doskonale znany z krajowych tras rajdowych jeszcze przed pojawieniem się ma rzeszę zagorzałych fanów. Auto przeszło już testy na pluginie i niebawem powinno wkroczyć na wirtualne oesy. Jeszcze większym hitem może okazać się premiera Hondy Civic ale tu potrzebna jest zdecydowanie większa cierpliwość od graczy.

Aktualnie dostępne modele w wirtualnych rozgrywkach:

1.Ford Fiesta ST Flexifuel

W produkcji:

1.Opel Astra GSI
2.Honda Civic

 

Porębski / Spurek - Ford Fiesta ST


n3_fiesta_st_porbski_real

n3_fiesta_st_porbski_rbr

Poprawiony ( środa, 22 grudnia 2010 21:06 )