Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

Komentarze (Odcinek RBR)

Rywalizacja na wyznaczonym odcinku w RBR

Postprzez PLT.Wicko » Cz, 7 paź 2004, 14:15

AMG.Kshyhoo -> czy przypadeczkiem nie używasz easy moda? Dziwne rzeczy się dzieją z dźwiękiem na Twoich replayach, a i podczas hamowania mam pewne wątpliwości...
PLT.Wicko

Postprzez Kshyhoo » Cz, 7 paź 2004, 15:04

HEHE! Powinieneś usłyszeć, co się dzieje u mnie z dźwiękiem podczas jazdy! Moja płyta główna jest całkiem OK, ale zintegrowana z nią karta dźwiękowa to :blink: chłam delikatnie mówiąc! Dlatego czasami jak jest więcej dzwięków do odtworzenia, to obcina jeden z kanałów (albo i więcej) i nie wiem dlaczego ale w RBR jest to dźwięk silnika.
A co do modów, to nie uzywam żadnego poza camera hack ;)

Co do hamowania, to mozesz sprecyzować co budzi twoje zastrzeżenia? Jedyna moja modyfikacja w ustawieniach to zmiana charakterystyki pedału hamulca w opcjach filtru i moja wyćwiczona kochana lewa nóżka! :D
Kshyhoo

Postprzez PLT.Wicko » Cz, 7 paź 2004, 15:35

Nie no skoro mówisz że nie używasz to Ci wierzę, jestem tylko trochę przewrażliwiony bo właśnie szukamy jakiegoś rozwiązania żeby oddzielić zmodowaną grę od czystej na www.czasy.com, i myślałem że może w końcu coś znalazłem ;)
PLT.Wicko

Postprzez Kshyhoo » Cz, 7 paź 2004, 18:12

Jezeli chodzi o easy-moda to jest to bardzo trudne do sprawdzenia. Replaye sie odpalają i dopóki przejazd jest czysty (bez dzwonów i głębokich cięć) to wg mnie nie ma opcji żeby go wychwycić (w sumie wtedy nie ma korzyści z jego używania). Natomiast jezeli podczas jazdy koleś np. przeniknął przez drzewo, to odtwarzając replay na nie zmodowanej grze powinno się coś spieprzyć (rozne są objawy, ale najczęściej replay się wtedy zatrzymuje, chociaż zdarza się że w ogóle się nie odpali). Jeżeli chodzi o modyfikacje fizyki samochodów, to problemu nie ma wcale, replaye w RBR zapisuja input data i na ich podstawie odwzorowują ruch samochodu, także jeżeli replay ze zmodowaną fizyką samochodu odtworzony będzie na grze bez modów, to wydarzy się np. coś takiego:
- załóżmy że odcinek zaczyna się prostą i po 200 metrach jest zakręt, samochód bez modów dojedzie do tego zakretu powiedzmy po 8s.
- samochód ze sztucznie zwiększona mocą dojedzie tam w 7s i zacznie skręcać
- odtwarzając replaya na grze bez moda samochód też zacznie skrecać po 7s z tym że nie będzie on jeszcze w tym miejscu gdzie by był po zmianie fizyki i skręci za wcześnie, a później replay powinien się wywalić, albo samochód powinien zachowywać sie całkiem nieprawidłowo.
Nie zmienia to faktu, że bardzo trudno jest ustalić czy czas jest legal czy zmodowany bez odpalenia replaya.
Jezeli chcecie poczytać więcej (niestety po angielsku) to zapraszam na forum RSC, skąd dowiedziałem się tego co powyżej opisałem. :D
Kshyhoo

Postprzez [VD] DärkoS » Cz, 7 paź 2004, 19:06

AMG.Kshyhoo napisał(a):Jezeli chcecie poczytać więcej (niestety po angielsku) to zapraszam na forum RSC, skąd dowiedziałem się tego co powyżej opisałem. :D

a opisałeś prawdziwą bzdure. nie bierzecie bowiem ustawien samochodu i jezeli wasze nie potrafia wycisnąc z samochodu tyle mocy aby dojechac do zakretu w tym samym czasie co innych to mam uwazac ze ktos gre moduje ?
opuścił szeregi [VD]
[VD] DärkoS

Postprzez AMG.Marcin » Cz, 7 paź 2004, 19:28

Chyba nie zrozumiałeś tego co tu było napisane ;) na prostej ustawienia nie będą miały w grze żadnego znaczenia a Kshyhoo pisał o przesunięciu fazowym ruchu samochodu na replayu :) jeżeli wiesz co mam na myśli ;)
AMG.Marcin

Postprzez PLT.Wicko » Cz, 7 paź 2004, 19:30

[VD] DärkoS napisał(a):... jezeli wasze nie potrafia wycisnąc z samochodu tyle mocy aby dojechac do zakretu w tym samym czasie co innych to mam uwazac ze ktos gre moduje ?

Ustawienia samochodu są zapisane w replayach, spokojnie, wszystko gra.
PLT.Wicko

Postprzez Kshyhoo » Cz, 7 paź 2004, 20:30

DärkoS, myślałem że wystarczająco jasno napisałem, ale jak widać nie do końca... Ja napisałem o jednym konkretnym pliku zapisanym na zmodowanej grze, który odpalony na grze nie zmodowanej spowoduje dziwne zachowanie samochodu. Ustawienia nie maja tu żadnego znaczenia i chodzi dokładnie o to co prezes nazwał przesunięciem w fazie (genialne porównanie IMO).
Kshyhoo

Postprzez [VD] DärkoS » Cz, 7 paź 2004, 21:00

aaaa oto chodzi
AMG.Marcin napisał(a):chodzi dokładnie o to co prezes nazwał przesunięciem w fazie
:blink:

no no juz kumam faza mi sie rzeczywiscie przesuwa :lol: <- sory za sarkazm, mam dzis dobry dzien, jakich malo w te jesienną pogode. W koncu załapałem. W cmr2 bylo bardzo podobnie tyle ze tam ghost od razu walił na pobocze i inne dziwa wyczyniał.
opuścił szeregi [VD]
[VD] DärkoS

Postprzez AMG.Marcin » Cz, 7 paź 2004, 21:06

Darkos weź Ty w końcu wytrzeźwiej bo cytujesz coś czego nie powiedziałem tylko AMG.Kshyhoo a wychodzi na to że ja to powiedziałem :angry:
AMG.Marcin

Postprzez Hex » Cz, 7 paź 2004, 21:53

Walczcie
Mewa Kwiaty Focus Grzyb
Hex

Postprzez Kshyhoo » Cz, 7 paź 2004, 22:27

:afro: PEACE BROTHERS!!!
Kshyhoo

Postprzez Kshyhoo » So, 9 paź 2004, 00:25

Panowie! Robi się BARDZO szybko!!! :D
Kshyhoo

Postprzez Fasi » So, 9 paź 2004, 12:40

Bardzo wymagający oes. na razie zrobiłem 8.11.xx i postaram sie zejsc do 7.50.xx niestety ostatnia kreta partia (miedzyczas) daje mi sie ostro we znaki i jade tam bardzo zachowawczo. no ale wieczorkiem postaram sie pocisnąc ostrzej :lol:
STANIK - Za szybki dla wściekłych!
Fasi

Postprzez Pawel Mazur » So, 9 paź 2004, 17:14

moze mi ktos odblokowac noiker II ? :przebij mur:
Pawel Mazur

Postprzez DeXteR » So, 9 paź 2004, 17:19

Zapytaj jego
DeXteR

Postprzez Pawel Mazur » So, 9 paź 2004, 17:35

dzienx :pijacy:
Pawel Mazur

Postprzez zenont » N, 10 paź 2004, 14:48

Ale mialem farta, realistyczne uszkodzenia i porzadny dzwon, a tylko mnie odbilo na trase i stracilem nadkole.

Strasznie dluga ta trasa, przy szybkiej jezdzie z duzym ryzykiem koncze 1 na ok 5 przejazdow i raczej sie juz nie poprawie bo nie bede mial tyle czasu.
zenont

Postprzez PLT.Wicko » N, 10 paź 2004, 22:25

Przydałby się update klasyfikacji :blink:
PLT.Wicko

Postprzez AMG.Marcin » N, 10 paź 2004, 22:37

Będzie po zakończeniu obecnego konkursu z uwzględnieniem poprzedniego, za utrudnienia przepraszam ;) mam nadzieję że mi wybaczycie :)
AMG.Marcin

Postprzez Pawel Mazur » Pn, 11 paź 2004, 00:07

jedzi ktos na klawie :> w odcinku tygodnia ??
Pawel Mazur

Postprzez AMG.Marcin » Pn, 11 paź 2004, 12:37

Tak ;) Masochiści :hahaha:
AMG.Marcin

Postprzez Twardy » Pn, 11 paź 2004, 14:01

ja jechalem ale mialem gorsze czasy tak mi sie jakos wolniej jechalo :D
Twardy

Postprzez JoannaXP » Pn, 11 paź 2004, 18:01

bez takich tu tekstów :angry: ja jezdze na klawie,ale juz niedługo :D
JoannaXP

Postprzez Kshyhoo » Pn, 11 paź 2004, 20:13

A ja chciałbym się pożegnać... Jutro sprzedaję PC-ta i wątpię, żeby laptop którego kupię był w stanie odpalić RBR ;) Życzę wszystkim ciekawej rywalizacji i mam nadzieję że AMG rally team poprawi się na tyle, żeby rywalizować o czołowe miejsca. ;)

PS na forum będę się oczywiście czasami pojawiał...

Mam do sprzedania jeszcze grafikę GFX5900XT 128MB DDR, 256bit - nie będzie drogo..
Kshyhoo

Postprzez Jarek Cebula » Pn, 11 paź 2004, 20:14

Rany wreszcie na chwilke zawitał do mie net na mieszkanie nie wykluczone że juz niedługo wróce do Odcinku tygodnia :) \Strzeżcie sie :hahaha:
Jarek Cebula

Postprzez Fasi » Pn, 11 paź 2004, 20:23

AMG.Kshyhoo napisał(a):A ja chciałbym się pożegnać... Jutro sprzedaję PC-ta i wątpię, żeby laptop którego kupię był w stanie odpalić RBR ;) Życzę wszystkim ciekawej rywalizacji i mam nadzieję że AMG rally team poprawi się na tyle, żeby rywalizować o czołowe miejsca. ;)

PS na forum będę się oczywiście czasami pojawiał...

Mam do sprzedania jeszcze grafikę GFX5900XT 128MB DDR, 256bit - nie będzie drogo..

Wielki smutek mnie ogarnia... Cóż, mam nadzieje, że lepsze dni nadejdą i oprócz wspomnianego laptopa wrócisz jeszcze do wielkiego pudła i kierownicy! Pozdrawiam gorąco! Postaramy sie dawać z siebie wszystko co by chociaz zblizyć się do twoich czasów! Trzym sie chłopaku! elo
Fasi

Postprzez AMG.Marcin » Pn, 11 paź 2004, 20:57

OGŁOSZENIE:
Szukam chętnego do przęjęcia Konkursu na odcinek tygodnia. Chciałem także ogłosic zainteresowanym moje odejście z AMG Rally Team'u. Chłopaki walczta dalej twardo i bezkompromisowo. Jak to mówią wielcy trzeba wiedzieć kiedy odwiesić kask, sami rozumiecie żona, dziecko :hahaha: itp. Generalnie to chroniczny bark czasu na cokolwiek, cóż takie życie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Colino i eRBeeRo maniaków. Póki co jutro update klasyfikacji :).
AMG.Marcin

Postprzez Fasi » Wt, 12 paź 2004, 22:30

Jarek Cebula napisał(a):No to macie jeszcze 2h :) ale da sie dzybciej. :)

(SPRT) Jarek Cebula - Citroen Xara WRC - Noiker II - 7:26.16

Powodzenia :)

no to pojechałes chłopaku... a mówiłes wszem i wobec, że studia, nauka uciechy życia i robisz sobie przerwe w odcinku tygodnia... niezła dywersja! gratuluje kozackiego przejazdu!
Fasi

Postprzez Nazgul » Cz, 14 paź 2004, 08:01

Witam

Widzę, że nasz Admin jest mocno zapracowany i nie ma czasu na podliczenie i ogłoszenie wyników... cóż bywa...
Za to proszę Jarka - zwycięzcę tego odcinaka tyg. - o wyznaczenie nowego odcinka :-) Czekając na oficjalne :) wyniki już byśmy sobie pojeździli ...
Nazgul

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Odcinek Tygodnia - Richard Burns Rally