Zmień rozmiar tekstu  

Jakim samochodem jeździsz, jaki samochód masz...

Wolność wypowiedzi, dowolny temat, bez wulgaryzmów. Użycie wulgarnego słowa grozi użyciem sił wyższych ;).

Re: Jakim samochodem jeździsz, jaki samochód masz...

Postprzez Marcin Tomaszewski » Wt, 4 paź 2011, 22:37

Hubert Poczwardowski napisał(a):to taka droga astra I z gazem jest że sie zrobił rów Mariański :P?

Nie, ale zakup tego auta organizowałem na wariackich papierach i musiałem się zapożyczyć na szczęście za parę dni spłacę dług ;) ;) Znalazłem go przypadkowo na allegro :)

PKC, moja Astra na hamowni pokazała 138 km i 195 nm :)
Marcin Tomaszewski

Postprzez Paweł Kaluscha » Śr, 5 paź 2011, 00:02

Dolot, wylot zrobił swoje.
Oprócz tego co dłubnięte?
Egzystuję dzięki RBR. Cieszyć się czy płakać?(...)
Paweł Kaluscha

Postprzez Marcin Tomaszewski » Śr, 5 paź 2011, 00:06

Paweł Kaluscha napisał(a):Dolot, wylot zrobił swoje.
Oprócz tego co dłubnięte?

Podejrzewam wałek, ale wątpie ponadto cały wydech jest od Ultera (poza kolektorem 4-2-1) reszta to seria poza poprowadzona rura do filtra powietrza (oryginalna obudowa). Jutro postaram się o zdjęcia :)
Marcin Tomaszewski

Postprzez lukasz Waligora » Cz, 13 paź 2011, 19:18

PKC, moja Astra na hamowni pokazała 138 km i 195 nm :)

sporo jak na NE moja XE miała 146 i 192.lexmaul robi robotę :) wałek też musi być ostrzejszy,zapodaj wydruk jak masz.Zobaczymy jak linie idą :)
lukasz Waligora

Postprzez LACH Bartek » Cz, 3 lis 2011, 13:32

Mam takie pytanie, czy ktoś z was miał do czynienia z volkswagenowskim silnikiem 2.0 TDI? Podobno nie jest to najbardziej udana jednostka napędowa.
LACH Bartek

Postprzez PIEDA Dariusz » Śr, 9 lis 2011, 00:46

no niby od 2005 (passaty b6 i podobne rocznikowo modele skody, seata a nawet audi)mają problemy po 150-200tys. km
Szwagier ma golfa kombi TDi 1,9 2000 rok 280tys.km i ciagle jezdzi :)
Oczekuj nieoczekiwanego
PIEDA Dariusz

Postprzez Lukasz Bednarz » Śr, 9 lis 2011, 09:52

PIEDA Dariusz napisał(a): golfa kombi TDi 1,9 2000 rok 280tys.km

Bo to jedyny słuszny diesel "fałweja" ;) Ew. 2,5TDI po 2002 roku.
Lukasz Bednarz
E-R Team

Postprzez lakimakromedia » Śr, 9 lis 2011, 21:21

LACH Bartek napisał(a):Mam takie pytanie, czy ktoś z was miał do czynienia z volkswagenowskim silnikiem 2.0 TDI? Podobno nie jest to najbardziej udana jednostka napędowa.

Poczytaj na forach - tam wsio opisane jest.

PIEDA Dariusz napisał(a):no niby od 2005 (passaty b6 i podobne rocznikowo modele skody, seata a nawet audi)mają problemy po 150-200tys. km
Szwagier ma golfa kombi TDi 1,9 2000 rok 280tys.km i ciagle jezdzi :)

Bo silniki po 2002(?) sa r obione na 200tys km i potem to trup ktorego nie opłaca sie rementować, bodaj jednostki po 2008 sie nadaja do brania.
Trza sie popytać mechaników - każdy który się zajmuje VW powie wam czego nie brać.

O 200tys wyczytane w necie [z reszta wystarczy poczytac opinie ;).
O 2008 roku podsłuchane, ale nie wiem czy dobrze zapamiętałem, w jednostkach od tego roku zmieniono tez coś z w układzie zasilania.
lakimakromedia

Postprzez Marcin Tomaszewski » Pt, 11 lis 2011, 01:02

Zdjęcia mojej Astry obiecane lata świetlne temu:

Obrazek

Obrazek

Dlaczego mam angel eyes'y z przodu? Nie wiem takie już byly
Czy je zmienie na oryginalne? Nie, nie zmienie bo uważam że auto dzięki nim wygląda nieco młodziej

Lepsze fotki będą w sobotę.
Marcin Tomaszewski

Postprzez Marcin Tomaszewski » Wt, 31 sty 2012, 14:45

Od poniedziałku ruszam z pracami nad koleją ewolucją mojego komunistycznego wozidła będzie ładniej,szybciej i mocniej niż w zeszłym sezonie :) Jak już nie da rady nic więcej wystrugać z tego co jest to pojawią się pod maską gaźniki o średnicy gardzieli 45 lub 50 mm :) Fotki wkrótce.
Marcin Tomaszewski

Postprzez SKROBAN Adrian » Cz, 22 lis 2012, 21:09

Więc pora i na mnie ;)

Opel Calibra Diamond Edition - Made In Finland

Silnik: 2.5 V6 24V - 190km
Najbogatsza z dostepnych wersji :)
Wszystko w Oryginale, nic nie kombinowane :). Poza walkami rozrzadu, ktore zostaly wymienione na Ssace i Wydechowe z Omegi 3.0 v6, dzieki temu 20 km przybylo ;).

Dodatkowo zostalo profesjonalnie przerobione cale oswietlenie deski rozdzielczej. A to dlatego, że minusem w oryginalnym jest to, ze znajduje sie tylko jedna lampka do oswietlenia kazdego suwaka i zegara, a po przerobieniu, kazdy komponent ma oddzielna zarowke z oddzielnym kolorem :).

W standardzie. ABS, Klimatyzacja, Kontrola Trakcji, Podgrzewane Fotele, klimatyzowany schowek.
a takze limtowane zegary al'a last edition

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Cz, 22 lis 2012, 22:59 przez SKROBAN Adrian, łącznie edytowano 1 raz
all or nothing...
SKROBAN Adrian

Postprzez Aleksander BOGUSLAWSKI » Cz, 22 lis 2012, 22:23

Normalna, ładna Calibra bez wieśtuningu. Oczom nie wierzę. :o
If in doubt, flat out
Aleksander BOGUSLAWSKI
E-R Team

Postprzez SKROBAN Adrian » Cz, 22 lis 2012, 22:28

Taka jak powinna byc :) Oryginalnosc to piękna cecha w tym aucie :). Bo wiochy to jest od groma :)
all or nothing...
SKROBAN Adrian

Postprzez Weychert Wojciech » Pt, 23 lis 2012, 19:17

LACH Bartek napisał(a):Mam takie pytanie, czy ktoś z was miał do czynienia z volkswagenowskim silnikiem 2.0 TDI? Podobno nie jest to najbardziej udana jednostka napędowa.

Najbardziej udana jest jednostka (oczywiście mówimy o w miarę nowych) 1.9 TDI bez pompowtrysków i z turbiną bez zmiennej geometrii łopatek,czyli 90KM.Silniki nie do zajechania.Widziałem w Niemczech auta z przebiegami po 700tyś km(a w środku jak nowe) jak szukałem Passata B5 kiedyś dla siebie.
W 2.0 TDI do któregoś roku chyba 2006 były najbardziej NIEUDANYMI silnikami.Bloki pękały w nich bardzo często.Może bym nawet w to nie wierzył(mimo,że czytałem o tym) gdybym nie spotkał się osobiście z tym problemem(koledzy w pracy,jeden Audi,drugi passat,pękły im bloki silnika w 2.0 TDI przy przebiegu na liczniku 178tyś hehe ;) więc wiesz co to oznacza)
Weychert Wojciech

Postprzez SECZEK Andrzej » Pt, 23 lis 2012, 19:34

Dokladnie WOjtek ja mam 99 rocznik z 1,9 TDI ale 110 KM Audi A4, w tej chwili mam przejechane 236 tys km silnik pieknie gra, spalnie w trasie około 6L, niedawno wlasnie wymienialem caly rozrzad z pompa wodna, wszystko pieknie hula, next wizyta u mechanikow mam nadzieje za 4-5 lat. W miedzy czasie to tylko oleje i filtry i cisniemy kolejne km :).

Jednostka 1,9 TDI 90-110 KM to najlepsze silniki jakie były dieslowskie. NIestety od roku 2001 bodajze zaczelu robic silniejsze 2,0 i one nie sprawdziły sie w testach na zywotnosc i awaryjnosc.

Pozdro.
Obrazek
SECZEK Andrzej

Postprzez Weychert Wojciech » Pt, 23 lis 2012, 19:59

Andrzej znając życie zawieszenie wielowahaczowe daje znać też o sobie co?Ja w B5 raz w roku przód robiłem.Na dobrychczęściach Delpi np. ok 1200zł sam przód.
No to ja się pochwalę.Jeżdżę super rodzinnym 7 osobowym Chryslerem Voyagerem 2004r 2.5 CRD.
Auto bardzo bardzo wypasione,ma wszystko co potrzebne+ jeszcze więcej. ;)
Weychert Wojciech

Postprzez SECZEK Andrzej » Pt, 23 lis 2012, 20:12

A no wlasnie zapomnialem dodac ze bolaczka w audi jest awaryjnosc przedniego zawieszenia. Dosc skomplikowany system wahaczów powoduje zuzywania sie złącz gałkowych :(. Tez wymienialem to niedawno ale narazie jezdze po czeskich drogach wiec nie ma luzów :).

Pozdro.
Obrazek
SECZEK Andrzej

Postprzez STOJEK Damian » N, 25 lis 2012, 21:18

Przeczytałem większą część tematu po łebkach i... fajne furki macie Panowie. Ja niestety telepię się po polskich drogach tym czeskim cudem techniki:
Obrazek

Czeskie 1.4 8v 68KM z 2001. Ma 91000km i jeszcze jeździ :rolleyes: Jak myślicie - opłacałoby się sprzedać i za to kupić coś solidniejszego i mocniejszego? Chciałbym coś z podobnego rocznika, ale żeby miało to >110KM i było mniej awaryjne. Wyprzedzanie na polskich krajówkach tym silnikiem zniszczyło mi psychikę :wacko:
STOJEK Damian

Postprzez SECZEK Andrzej » N, 25 lis 2012, 21:52

Te starsze skody sa ze tak powiem do DU.. Widzialem testy Skody Yeti w programie TopGear i musze przyznac ze ta terenowka daje rade w roznych testach zawieszenia czy tez komfortu jazdy. A wiecie jakie testy tam robia ?
Np. Lądowanie helikoptera na dachu skody, albo jazda po łące pełnej dziur w czasie tatuowania goscia w aucie, albo przejazd przez palacy sie dom i test klimatyzacji z lodem w rece :D. Sami to zobaczcie:

http://www.youtube.com/watch?v=E7kEJ-pHkWA
Obrazek
SECZEK Andrzej

Postprzez Lukasz Bednarz » N, 25 lis 2012, 21:53

Poprę kolegów.Sam jeżdzę Golfem IV 1.9TDI 90KM `99/00 i w ciągu naszego 3-letniego pożycia wymieniałem w nim tylko części eksploatacyjne (za takie liczę też turbinę i przepływkę, które przy pewnych przebiegach po prostu muszą się rozłożyć ;-) ). A i jak turbo załaduje przy wyprzedzaniu to i 90 kucy wystarczy :-P
Lukasz Bednarz
E-R Team

Postprzez SECZEK Andrzej » N, 25 lis 2012, 21:56

Łukasz twoj silnik podejrzewam ze wiecej przezyje niz moj 110-konny, a powiedz jaki masz przebieg ?
Obrazek
SECZEK Andrzej

Postprzez Scieszka Patryk » N, 25 lis 2012, 22:46

nie opowiadajcie juz takich niestworzonych rzeczy o tych VWejach. Maja gorsze i lepsze silniki ale zle nie jest.
W 2.0 TDI pekaja glowice a nie BLOKI!!!!!!!! jest to problem fabryczny i dlatego kazdy moze dostac nowa glowice z dwu letnia gwarancja w przystepnej cenie.

Zeby nie odbiegac od tematu to ja poruszam sie Audi A3 8P 2.0T FSI Quattro S-Tronic 420Ps/520Nm
Scieszka Patryk

Postprzez Lukasz Bednarz » N, 25 lis 2012, 22:54

SECZEK Andrzej napisał(a):Łukasz twoj silnik podejrzewam ze wiecej przezyje niz moj 110-konny, a powiedz jaki masz przebieg ?

Pokazuje 190tys. ale to auto od handlarza ;)
Dlatego patrząc na samochód zupełnie nie kieruję się przebiegiem.
Lukasz Bednarz
E-R Team

Postprzez Lukasz Bednarz » N, 25 lis 2012, 22:59

Patryk cokolwiek by nie było z tymi 2.0TDI od VW to mimo że kocham tą markę w życiu nie kupię auta z tym silnikiem.
Lukasz Bednarz
E-R Team

Postprzez Scieszka Patryk » N, 25 lis 2012, 23:12

na Common Railu mozesz spokojnie kupowac. Nic im nie dolega. Mało palą i dają niezłe parametry
Scieszka Patryk

Postprzez Grzegorz Cyrek » N, 25 lis 2012, 23:21

SECZEK Andrzej napisał(a):Te starsze skody sa ze tak powiem do DU..

Ja mam octavie 2003r. 1.9TDI 110km i zepsuł mi się tylko mechanizm wycieraczek. Poza tym bezawaryjne auto przy przebeigu 251kkm, więc nie wiem skąd bierzesz teorie, że skody są do DU skoro jest na podzespołach VW/Audi
Grzegorz Cyrek
Moderator, ZSS

Postprzez STOJEK Damian » N, 25 lis 2012, 23:52

No ta Octavia to praktycznie to samo auto co golf, a 1.9tdi to udany silnik (i marzenie każdego wąsatego Polaka - limuzynka pasacik 1.9 dieselek w kombiaku ;) z przymrużeniem oka oczywiście). Nie wiem jak reszta silników z Octavii, ale jeżeli chodzi o Skode to Fabia to niezbyt udane auto. Po dłuższym obcowaniu z nią, w ich sloganie "Simply Clever" dostrzegam tylko i wyłącznie ironię.
STOJEK Damian

Postprzez Racer D » Pn, 26 lis 2012, 00:27

Może z miesiąc temu koledze przy przebiegu 190 tysięcy w Passacie 2.0tdi 2008 rok korba wyszła bokiem. W Paskach był też problem z zacieraniem się tych silników (tylko nie wiem dokładnie których roczników)ze względu na ścierającą się zębatkę napędu pompy oleju ale największy problem to taki że ta zębatka byłą odlana razem z wałem a więc naprawy przekraczały 10 tysięcy. VW nigdy się nie przyznał do problemu ale po którymś roku zębatka była już częścią wymienną.

Jak się chwalimy to ja kupiłem 2 miesiące temu Focusa 2.0 TDCI 136KM. Długo szukałem auta nastawiłem się na Opla Astrę, Renault Megane, Focusa, Nissana Almerę.. słowem co będzie w dieslu i przyzwoitym stanie. Focusa kupiłem nie drogo z 107 000km, był przyciągnięty z Niemiec. W środku idealny, mały przebieg i dobra cena...po tygodniu przy wymianie rozrządu okazało się że turbina cieknie po gorącej stronie - stąd dobra cena. Więc wymiana turbinki na regenerowaną z Łodzi 1600zł, przy okazji przedmuchany DPF i katalizator. W ten sposób moja Foka dobiła cenowo do ceny średniej za ten rocznik. Najprzyjemniejszą sprawą jednak byłą pierwsza jazda z nową turbinką i przedmuchanym wydechem - po prostu auto wymiata! Mocowo jest świetnie gorzej ze spalaniem około 7 -7.5 przy bucie, no ale trzeba te kobyły jakoś nakarmić. W planie chip na 150 km.
The proud memeber of:
R-EVOLUTION RALLY TEAM
Racer D
Moderator, ZSS

Postprzez Lukasz Bednarz » Pn, 26 lis 2012, 08:32

Racer D napisał(a):Najprzyjemniejszą sprawą jednak byłą pierwsza jazda z nową turbinką i przedmuchanym wydechem - po prostu auto wymiata!

Znam to uczucie B)
Lukasz Bednarz
E-R Team

Postprzez Aleksander BOGUSLAWSKI » So, 1 gru 2012, 17:09

Przyszedł czas, by pochwalić się swoim autkiem. :)
Jest to Honda CRX ED9, rocznik 1991. Pod maską silnik DOHC 1.6i - 16V o mocy 124 km - czysta seria. Taka moc przy masie 940 kg zapewnia naprawdę wystarczające osiągi, nie mogę też narzekać na spalanie. Jedyną modyfikacją jest wydech Ultera, założony jeszcze przez poprzedniego właściciela. Przy ponad 7000 obrotów zaczyna się robić przyjemnie, nawet mimo braku VTEC'a. ;) We wnętrzu jedyną zmianą w stosunku do oryginału jest sportowa kierownica OMP, seryjna kierownica Hondy była dla mnie dużo za duża i lubiła ocierać się o moje nogi. Z zewnątrz nie zostały poczynione żadne zmiany, nie jestem fanem tuningu optycznego. Nie mogło jednak zabraknąć E-Rajdowych wlepek. ^_^ Jeśli chodzi o jazdę, jedno jest pewne - to nie jest komfortowy samochód. Fotele, owszem, są wygodne, ale brak systemu ABS, wspomagania kierownicy, elektrycznych szyb i lusterek oraz klimatyzacji czyni z Rexa bardzo surowe i wymagające koncentracji przy prowadzeniu auto. Jednak frajda z jazdy tym japońskim wynalazkiem rekompensuje wyżej wymienione braki.

Kilka świeżych fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
If in doubt, flat out
Aleksander BOGUSLAWSKI
E-R Team

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na każdy temat