Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

MP w CMR - Wasze wrażenia, opinie i sugestie.

Tu prosimy zadawać wszystkie pytania związane z Mistrzostwami Polski w grze Colin McRae Rally 04.

Postprzez Piotor » Pn, 11 paź 2004, 00:54

Jarlaxe napisał(a):Mam tylko takie proste pytanie: w Colina 4 czy 5 ?

5
Piotor

Postprzez Hex » Pn, 11 paź 2004, 01:07

jarlaxe napisał(a):...tylko czemu jeżeli colin 4 to dla was symulator, to prawie wszyscy na tym forum uważają go za arcade z domieszką symulacji...

Przyjeło sie ze na gry rajdowe kazdy mowi symulator i juz sie nie rozdrabniajmy ze rbr czy cmr.
Jarlaxe napisał(a):...ale takie ograniczenie to umyślne ograniczenie MOŻLIWOŚCI grającego codziennie na klawie...

No patrz tak mnie ograniczyli ze jak pojechałem z partyzanta to byłem 26 na 50 :-|
jarlaxe napisał(a):PS: I prosze sie nie rzucać - to moje zdanie - i pewnie spora część grająca w domu na klawach myśli podobnie ;)

No gram w domu na klawie ale nie mysle podobnie :) MP na klawie to bezsens trzymasz strałke do oporu i sie cieszysz nie ma to jak sie porzadnie namachac :D
Mewa Kwiaty Focus Grzyb
Hex

Postprzez Jarlaxe » Pn, 11 paź 2004, 01:13

Hex napisał(a):No gram w domu na klawie ale nie mysle podobnie :) MP na klawie to bezsens trzymasz strałke do oporu i sie cieszysz nie ma to jak sie porzadnie namachac :D

To twoje zdanie i przecież nie mówie że myślą tak wszyscy. ;) Jednak większość z tych których znam i krórzy grają na klawie wolałaby jednak MP z możliwością wyboru sterowania ;)

Zreztą powiedziałem że nie będe się już o to dopytywał i dociekał - więc może zostawmy już ten temat. ;)
Jarlaxe

Postprzez Dari555 » Pn, 11 paź 2004, 10:35

Jarlaxe napisał(a):
Hex napisał(a):No gram w domu na klawie ale nie mysle podobnie :) MP na klawie to bezsens trzymasz strałke do oporu i sie cieszysz nie ma to jak sie porzadnie namachac :D

To twoje zdanie i przecież nie mówie że myślą tak wszyscy. ;) Jednak większość z tych których znam i krórzy grają na klawie wolałaby jednak MP z możliwością wyboru sterowania ;)

Zreztą powiedziałem że nie będe się już o to dopytywał i dociekał - więc może zostawmy już ten temat. ;)

Ja uważam, że MP z możliwością wyboru sterowania, byłyby bez sensu, bo jak porównać wyniki osiągnięte na klawiaturze do wyników z kiery, to są zupełnie inne urządzenia jak i czasy uzyskiwane, więc musiałoby być paru Mistrzów Polski (krawiatur, kierownic, padów itp). :rolleyes:
<<<<<<SUBARU IMPREZA - to to co lubię! - RESPEKT!>>>>>>>
Dari555

Postprzez Jarek Cebula » Pn, 11 paź 2004, 11:26

Piotor napisał(a):
Jarlaxe napisał(a):Mam tylko takie proste pytanie: w Colina 4 czy 5 ?

5

No to super już czekam z niecierpliwością. A czy są może jakieś plany co do RBRa??
Jarek Cebula

Postprzez DärkoS » Pn, 11 paź 2004, 12:07

Dari555 napisał(a):
Ja uważam, że MP z możliwością wyboru sterowania, byłyby bez sensu, bo jak porównać wyniki osiągnięte na klawiaturze do wyników z kiery

jak to jak porównać ?? :blink: popatrz na to i powiedz mi który czas jest lepszy.

Wynik na trasie 1 osiągniety na kierownicy przez zawodnika x = 2.05.32
Wynik na trasie 1 osiągniety na klawiaturze przez zawodnika y = 2.06.30
Wynik na trasie 1 osiągniety na padzie przez zawodnika z = 2.04.12

Nikogo nie oszukasz. Wygrywa zawodniek grający padem.

przecierz to proste ! Więc dlaczego nadal staracie sie tak bardzo to skomplikować.

Jednak osobiscie uwazam ze grania na kierownicy ma swoje plusy bo niesamowicie płynnie wygłąda.
Nie musi sie koniecznie przekładać na osiągane wyniki, ale dla mnie podoba sie idea gry na kierownicach.

Wiem ze to dyskryminacja osób grających na klawiaturach i padach do niedawna i mnie i dopuki nie zakupie kółeczka to nie mam co myślec o dobrej zabawie. Może zamiast narzekać popatrzcie na [PRT]Maja. Całe życie przy klawiaturze a przed mistrzostwami kilka dni za kółkiem. A jakie efekt ???

To tyle odemnie w temacie.
DärkoS

Postprzez AMG.Marcin » Pn, 11 paź 2004, 12:36

Oj Jarlaxe Ty tak przy tej klawiaturze obstajesz jakbyś się bał że się nie nauczysz tak szybko przy użyciu kierownicy jeździć, a wierz mi że można. Może nie jestem takim "cyborgiem" w CMR jak Ty (bez obrazy ;) ) ale odkąd mam kierownicę moje czasy w CMR 04 uległy zdecydowanej poprawie :) w porównaniu z tymi z klawiatury. Poza tym tak jak napisał #DeXteR# klawiatura służy do pisania, a grając w jakąkolwiek samochodówkę ;) na klawiaturze jest równoznaczne z tym jakbyś chciał coś napisać w Wordzie przy pomocy kierownicy ;) tak ja to widzę. Pomysł z MP tylko na Kierownicach jest uważam najlepszym rozwiązaniem z możliwych, poza tym chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę i spotkanie ludzi których w większości przypadków znasz albo z Forum albo z gry w necie :) , wynik sportowy jest przynajmniej dla mnie na drugim miejscu ;) . Zręszta gdybym miał możliwości to bym jeździł za KIEROWNICĄ enkowego Miśka a nie przed monitorem. Amen :)
AMG.Marcin

Postprzez zenont » Pn, 11 paź 2004, 13:25

Nie mozna stawiac Maji (Mai?) za przyklad, moze by wygral?
Ja przejezdzilem na kierownicy kilkanascie godzin i mi sie nie udalo przestawic zebym osiagal porownywalne czasy - kilkusekundowa strata do swoich czasow to standard, nie mowiac o skutecznosci ratowania.
Byli tez tacy co sie nie zdecydowali startowac wogole bo np. nie mieli szans potrenowac, a mogliby sie liczyc w zawodach.

Dla mnie dwie rzeczy sa pewne, wyniki bylyby inne gdyby mozna bylo grac na klawie, kierownica to zdecydowanie lepsze narzedzie i wszystkim polecam.
zenont

Postprzez Twardy » Pn, 11 paź 2004, 13:55

w gry rajdowe powinno grac sie na kierze, moje skromne zdanie :)
Twardy

Postprzez zenont » Pn, 11 paź 2004, 14:36

W gry rajdowe powinno sie grac w 40 stopniach ciepla, przypietym do kubelkowego fotela tak zeby ciezko bylo oddychac, z ryzykiem smierci podczas dzwonu, itd... takie jest moje skromne zdanie

Nie zapominajmy, ze to gry rajdowe. Jak ktos potrafi dobrze grac touchpadem to jego sprawa.

Na klawiaturze wcale nie jest latwiej ani trudniej, jest inaczej i ja bym zdecydowanie wolal, zeby Mistrzostwa Polski udalo sie zorganizowac, moze z mniejszym rozmachem, ale jednak z pelna obsada.
zenont

Postprzez Jarlaxe » Pn, 11 paź 2004, 15:00

Ehhh - dobra już dobra - bo widze że tymi pytaniami rozpętałem burzę w szklance wody ;) - pamiętajcie że to są MOJE opinie i nikogo nie namawiam żeby myślał podobnie. Oprócz tego to nie moje MP więc i tak nic nie mam do gadania w sprawie zasad - te co są były całkiem niezłe. Może i na kierze się lepiej jeździ - niewiem bo nigdy nie próbowałem (jeden raz w MediaMarkt ale to się nie liczy bo nie grałem w colina ;) ). Być może zakupie sobie kierownicę - oczywiście jakąś stosunkowo tanią - i jakoś potrenuje ;) - ale sądze że nie zdąrze do następnych MP ;) Tak czy siak dajmy już spokój tym wywodom ;) - jak ktoś chce sobie porównać poziom gracza na klawiaturze to zapraszam online - tak źle chyba nie jest ;)
Jarlaxe

Postprzez malta_d » Pn, 11 paź 2004, 15:01

Piotor napisał(a):Już wiadomo kiedy :rolleyes: i odbędą się na kierownicach :)

zdradzisz chociaz czy jeszcze w tym roku ? :)

ps ja nie wyobrazalem sobie jazdy nie na klawiaturze, przez turniej zakochalem sie w mojej 'czerwonce' na zaboj. oczywiscie do czasow na klawiaturze jeszcze troche mi brakuje (zwlaszcza luzne nawierzchnie) ale np. w hiszpanii poprawilem wszystkie oesy. a frajda z jazdy nieporownywalna :)
malta_d

Postprzez Twardy » Pn, 11 paź 2004, 15:15

W gry rajdowe powinno sie grac w 40 stopniach ciepla, przypietym do kubelkowego fotela tak zeby ciezko bylo oddychac, z ryzykiem smierci podczas dzwonu, itd... takie jest moje skromne zdanie

:lol: :lol: :lol:

dobra dobra
Twardy

Postprzez Banan » Pn, 11 paź 2004, 15:24

Nastepne mistrzostwa chyba w marcu :rolleyes:

Jarlaxe, mowisz, ze nie zdazysz. Ja kupilem MOMO 3 tygodnie przed mistrzostwami i jakos sie nauczylem jezdzic. Wczesniej tez plakalem, ze nie mozna na klawiaturach, ale na klawiaturze to se w Dooma, Quake-a i inne takie tam gry mozna pograc !! Nie wiem jak Ci to wytlumaczyc, ze rajdy + klawiatura = stanowcze NIE ! :)

PS. Koncze z RBR-em, biore sie za CMR-a i nastepne mistrzostwa beda moje ! Jesli nie urwe kola :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Banan

Postprzez Jarlaxe » Pn, 11 paź 2004, 15:46

Banan napisał(a):Nie wiem jak Ci to wytlumaczyc, ze rajdy + klawiatura = stanowcze NIE ! :)

Spoko - nie podniecaj sie tak ;) - a na MoMo mnie raczej nie stać ;)

PS: Ćwicz tego colina ćwicz - bo narazie w demie na czasy.com to dobry czas widze tylko na szwecji ;) - powodzonka :)
Jarlaxe

Postprzez AMG.Marcin » Pn, 11 paź 2004, 16:15

Cyborgi spokój bo ostrzeżenia polecą :hahaha: ktos jest lepszy na jednej nawierzchni a ktoś na innej i tyle na temat. Pozatym o czym ja w ogóle piszę, jakbym miał czas grać po dwie trzy godziny dziennie to też bym pewnie był wysoko w tych waszych klasyfikacjach, ale niestety nie mam :(
AMG.Marcin

Postprzez kranked » Pn, 11 paź 2004, 16:16

DärkoS napisał(a):jak to jak porównać ?? :blink: popatrz na to i powiedz mi który czas jest lepszy.

Wynik na trasie 1 osiągniety na kierownicy przez zawodnika x = 2.05.32
Wynik na trasie 1 osiągniety na klawiaturze przez zawodnika y = 2.06.30
Wynik na trasie 1 osiągniety na padzie przez zawodnika z = 2.04.12

Nikogo nie oszukasz. Wygrywa zawodniek grający padem.

Buahaha sorry, ale większej bzdury nie widziałem, wszystko zależy od danej osoby, danego odcinka i wielu innych czynników. Ja mam w domu klawe, kierke i pada i JA akurat na padzie kaleczyłem, a nie grałem. A że akurat w tym twoim przykładzie ktoś osiagnał najlepszy czas na padzie świadczy tylko o tym, że pada ma akurat najlepiej opanowanego, a nie, że pad najbardziej się nadaje :blink:
kranked

Postprzez DärkoS » Pn, 11 paź 2004, 16:35

noto mnie źle zrozumiałeś. rozumiem kwetsja wieku. Tylko ty mi powiedz kto osiągnoł najlepszy czas ??? Bo jak dla mnie to pad.

pozatym to tylko przykład. Skoro grając na kierownicy nie potrafisz pokonać osoby która gra na padzie to co ja tobie będe tłumaczyć. :blink: i na odwrót, takich kombinacjie jest 3x3=9. matematyka nie kłamie.

Edytowane przez zielonego :ph34r:
PS. Następnym razem jak będę odpowiadał przedmówcy to nie będę go cytował tylko kliknę na odpowiedź. Zachowałem się jak szczeniak, już więcej się to nie powtórzy.
DärkoS

Postprzez Twardy » Pn, 11 paź 2004, 17:02

PS: Ćwicz tego colina ćwicz - bo narazie w demie na czasy.com to dobry czas widze tylko na szwecji - powodzonka

sprawdzilem czas i miejsce Banana i wydaje mi sie ze ma z----------- :D czasy nie tylko na szwecji moge mu tylko pozazdroscic :)
Twardy

Postprzez AMG.Marcin » Pn, 11 paź 2004, 17:12

Wiesz Jarlaxe ma chyba manię wielkości ;) wkońcu jest nadzorcą czystej ligi na www.czasy.com :) i dlatego takie komentarze pod adresem Banana wysuwa ;)
AMG.Marcin

Postprzez Jarlaxe » Pn, 11 paź 2004, 17:53

A ty masz zwyczaj komentowania każdej wypowiedzi - nawet jeżeli nie jest adresowana do ciebie i nie masz z nią nic wspólnego. Ale ja już się przyzwyczaiłem ;)

PS: To z ta nadzorcą to największa glupota jaką słyszałem - a ty jesteś tam moderatorem - wypomina ci to ktoś ? - wyluzuj.
Jarlaxe

Postprzez AMG.Marcin » Pn, 11 paź 2004, 17:56

Jarlaxe napisał(a):A ty masz zwyczaj komentowania każdej wypowiedzi - nawet jeżeli nie jest adresowana do ciebie i nie masz z nią nic wspólnego.

Taka praca ;) pozatym to jest forum dyskusyjne i komentowanie to cześć życia tej nazwijmy to instytucji, a poza tym jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz i domyślisz się czmu Twoje teksty są dla mnie tak ciężkostrawne ;)
Jarlaxe napisał(a): a ty jesteś tam moderatorem - wypomina ci to ktoś ? - wyluzuj.

A czy ja Ci coś wypominam :blink: i dobra rada sam wyluzuj ;)
AMG.Marcin

Postprzez DeXteR » Pn, 11 paź 2004, 18:00

Zaraz będzie nowa wojna i polecą teksty z opakowań bo budyniu :hahaha:
DeXteR

Postprzez Jarlaxe » Pn, 11 paź 2004, 18:11

domyślisz się czmu Twoje teksty są dla mnie tak ciężkostrawne

niestety niewiem - ale z chęcią sie dowiem.

A czy ja Ci coś wypominam

Oczywiście - wystarczy przeczytać twój poprzedni post - i niemam mani wielkości tak przy okazji. ;)
..:: MOMO Force ... Dark Force ::..
Jarlaxe

Postprzez kranked » Pn, 11 paź 2004, 19:15

DärkoS napisał(a):noto mnie źle zrozumiałeś. rozumiem kwetsja wieku. Tylko ty mi powiedz kto osiągnoł najlepszy czas ??? Bo jak dla mnie to pad.

Lepszy czas w TWOIM przykładzie osiagnął zawodnik grający na padzie i nie mam nic do tego. Więc nie rozumiem po co te znaki zapytania.

DärkoS napisał(a):Skoro grając na kierownicy nie potrafisz pokonać osoby która gra na padzie to co ja tobie będe tłumaczyć. :blink: i na odwrót...

Zależy kto gra na padzie, a kto gra na kierce.

A tak w ogóle to nie wiem czemu co niektórym nie pasuje to, że MP rozgrywane były/będą tylko na kierownicach. Każda zabawa/impreza ma swoje reguły.

Różnica wieku :student:
kranked

Postprzez DärkoS » Pn, 11 paź 2004, 19:20

no z tym sie zgodze, startując w zawodach akceptujemy regulamin po to zeby potem w domu kryjąc sie za monitorem nie pisać iż mistrzostwa na kierownicach są nie fair <- to nie jest aluzja do nikogo. taka prawda
DärkoS

Postprzez AMG.Marcin » Pn, 11 paź 2004, 19:22

Jarlaxe napisał(a):
domyślisz się czmu Twoje teksty są dla mnie tak ciężkostrawne

niestety niewiem - ale z chęcią sie dowiem.

A czy ja Ci coś wypominam

Oczywiście - wystarczy przeczytać twój poprzedni post - i niemam mani wielkości tak przy okazji. ;)

Co do manii wielkości to Ty sie chyba na żartach nie znasz ;) no cóż różnica wieku chyba :hahaha:

P.S. A jakie są teksty na opakowaniach z budyniu co #DeXteR# ???
AMG.Marcin

Postprzez Hex » Pn, 11 paź 2004, 19:30

Dobra skonczcie juz bo sie az nie che czytac OT i to maxymalny robicie, wszyscy macie racje szkoda ze juz nie jestem Junior Adminem :hahaha:
Mewa Kwiaty Focus Grzyb
Hex

Postprzez Banan » Pn, 11 paź 2004, 19:59

Zacytujecie sie na smierc :hahaha:
Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Banan

Postprzez Paweł Kaluscha » Pn, 11 paź 2004, 20:45

Pozatym o czym ja w ogóle piszę, jakbym miał czas grać po dwie trzy godziny dziennie to też bym pewnie był wysoko w tych waszych klasyfikacjach, ale niestety nie mam

I w tym własnie rzecz żeby osiagnac wyniki sportowe trzeba poswiecic sie. Cos za cos. No cóz, a nasz Colinek chyba pomału staje sie dyscyplina sportowa. Wydaje mi sie ze kazdy z nas ma cos z wariata rajdowego, bo nie chce ryzykowac ze talentu(nie chcialem nikogo urazic). Ja wiem jedno ze bardzo lubie rajdy, ale nie potrafie wygospodarowac az tyle czasu zeby byla choc 0.0000000001%(dazy do zera)szansa na pudło w Colina. DLATEGO JESZCZE RAZ GRATULUJE WSZYSTKIM SPORTOWCOM. :) :pijacy:
Egzystuję dzięki RBR. Cieszyć się czy płakać?(...)
Paweł Kaluscha

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Polski w Colin McRae Rally 04