Zmień rozmiar tekstu  

Hamowanie lewą nogą/szkoła RBR 2 poziom

Wszystko na temat Richard Burns Rally

Hamowanie lewą nogą/szkoła RBR 2 poziom

Postprzez Krzysiek27 » Wt, 25 gru 2012, 22:28

Cześć, męczę się od dwóch godzin z drugim poziomem w drugim stopniu szkolenia RBR. Nie mogę przejść poziomu z hamowaniem lewą nogą. Mam rozdzielone osie, jak naciskam gaz i hamulec na raz to czerwone paski są na full w ustawieniach. Mam Logitech G25. Gdy dojeżdżam do zakrętu to nie puszczając gazu kopie w hamulec, innym razem próbowałem troche dłużej przytrzymać. Nic nie pomaga i nie mogę zaliczyć poziomu. Jak to zrobić? Od razu mówię, że szukałem podobnych tematów i nie znalazłem więc bądźcie wyrozumiali, z góry dzięki za pomoc.
Krzysiek27

Re: Hamowanie lewą nogą/szkoła RBR 2 poziom

Postprzez Jaca » Śr, 26 gru 2012, 11:37

musisz zaczac hamowac po przekroczeniu pachołków i postaraj sie troszke dłużej przydusic hamulec
Jaca

Postprzez SECZEK Andrzej » Śr, 26 gru 2012, 12:28

Krzysiek nie obraz sie, ale ten test własnie na klawiaturze przeszedlem na manualnej skrzyni (klawisze A,S) teraz. Co prawda wygladalo troche idiotycznie ale nadazelem na strzałkach gaz hamulec i lewo :D. Ocene jak patrzysz to zawsze masz zle na zakrecie, czy moze w innym miescu testu ? Sprawdz dokladnie czy os gazu i hamulca w grze jest niezalezna :).

Tu masz demonstracje na klawiszach, na kierze jest duzo prosciej oczywisicie:
http://www.youtube.com/watch?v=3ZZrMOI-Ojs

Mam nadzieje ze jakos pomogłem :). Pozdro.
Obrazek
SECZEK Andrzej

Postprzez Krzysiek27 » Cz, 27 gru 2012, 00:35

Dzięki za odpowiedzi. Jestem na 99,9% pewien ze mam rozdzielony gaz z hamulcem, choć nie wiem jak to na 100% sprawdzić. Ale przełączyłem sobie hamulec pod przycisk i nadal jest to samo. Ocena to że ten test wymaga właściwego użycia hamulca i tylko tyle. i za każdym razem wszystko mam na perfect, tylko apply brakes mam na failed. Na filmiku widze, ze ktoś puszcza gaz, a we wstępie testu napisane żeby nie puszczać gazu więc jak jest w końcu? Hamować już przy poczatku skretu kierownicy, czy zahamować i dopiero skręcić kierownicą, czy może skręcić i dopiero wtedy zahamować?
Krzysiek27

Postprzez SITEK Maksymilian » Cz, 27 gru 2012, 01:25

O ile dobrze pamiętam to trzeba autko trochę dusić w trakcie zakrętu... Czyli jedziesz i nie odpuszczając gazu przyduszasz furmanke lewą nogą :)
SITEK Maksymilian

Postprzez Krzysiek27 » Pt, 28 gru 2012, 00:46

No i próbowałem to przejść na klawiaturze i nadal to samo. W rubryce Apply brakes jest failed. Za każdym razem a próbowałem to zrobić już na 20 różnych sposobów
Krzysiek27

Postprzez SECZEK Andrzej » Pt, 28 gru 2012, 01:14

Krzysiu, po prostu nie rozumiesz tego testu, pokazalem ci nawet na filmie, nawet powtorke i nawet zwolniłem tempo, zebys zobaczył jak pracuja moje osie cyfrowe na klawiszach :D Poddaje się :biala flaga: :lol: :rotlf:
Obrazek
SECZEK Andrzej

Postprzez Krzysiek27 » Pt, 28 gru 2012, 15:15

Hahah, ale jechałem na klawiaturze dokładnie jak ty, tez sie poddaje. Ale dzięki za pomoc
Dzięki za ten filmik, wreszcie to zrobiłem, puszczając gaz. Ale to dziwne bo było napisane żeby nie puszczać gazu. Tak czy siak całe dalsze szkolenie zaliczone bez problemu wiec nie wiem dlaczego miałem taki problem przy tym etapie. Dzieki za pomoc!
Krzysiek27

Powrót do Richard Burns Rally