Zmień rozmiar tekstu  

Porady dla nowicjuszy

Wszystko na temat Richard Burns Rally

Re: Porady dla nowicjuszy

Postprzez ZARYCHTA Daniel » So, 14 gru 2013, 15:58

To fajnie bo sam od zawsze jeżdżę URT... A co z Xsarami? :D
ZARYCHTA Daniel

Postprzez SKROBAN Adrian » So, 14 gru 2013, 16:21

Obydwie maja aktywne dyferencjaly, sa rownie szybkie i rozni je jedynie lepszy zawias w xsarze 06.

Co do URT. Co oznacza ten skrot ? Urugway Rally Team lub cos w tym stylu ?
all or nothing...
SKROBAN Adrian

Postprzez ZARYCHTA Daniel » So, 14 gru 2013, 16:25

Dziękówa Adrian :spoko:
ZARYCHTA Daniel

Postprzez FRAJDA Daniel » So, 14 gru 2013, 19:03

"URT" company ("Uspenskiy Rally Tecnica")
http://www.urt.ru/en/works
Obrazek
FRAJDA Daniel

Postprzez FIA » Pn, 16 gru 2013, 11:27

Panowie jestem tu nowy, jak zainstalować dodatkowe auta? :lol: :lol: :lol:
R-EVOLUTION Team

Obrazek
FIA
Administrator, ZSS

Postprzez SNAJ Per » Pn, 16 gru 2013, 12:44

Wziąć walizkę piniędzy i iść do najbliższego salonu. :lol:
if in doubt, flat out!
SNAJ Per
E-R Team, ZSS

Postprzez FIA » Pn, 16 gru 2013, 18:17

:hahaha:
R-EVOLUTION Team

Obrazek
FIA
Administrator, ZSS

Postprzez PIEDA Dariusz » Pn, 16 gru 2013, 20:21

Albo, kupić sobie salon :rolleyes: najbliższy (żeby daleko nie mieć...
Cześć Marcin dawno Cię nie było ^_^
Oczekuj nieoczekiwanego
PIEDA Dariusz

Postprzez Kajzar Sławomir » Wt, 17 gru 2013, 13:19

FIA, witaj :)
Kajzar Sławomir

jak zacząć? najlepsza możliwa obecnie wersja?

Postprzez archibald » Cz, 13 lis 2014, 13:41

witam Was fanatycy !

Jestem starym koniem, ale w końcu zrealizowałem mlodzieńcze marzenie i zakupiłem sobie kierę dfgt i zbudowałem stanowisko ze starego fotela. Zakupiłem sobie grę i teraz czytam, czytam i nie mogę skończyć a chcę zacząć grać :)

Chciałbym wiedzieć jakie mody sciągnąć by uzyskać najlepszą na tą chwilę grafikę i róznorodnosć tras, oczywiscie większa ilość aut też byłaby miła i dobracowana fizyka jeśli takowa istnieje, ale najważniejsze dla nie jest potrenowanie jazdy co chcaiłbym zacząć robić w miłej otoczce - czytaj grafice. Czy możecie mi pomóc?
archibald

Postprzez PYSZNY Marcin » Pt, 14 lis 2014, 12:24

Modów do jakiegoś sensownego ulepszenia grafiki nie ma. Tutaj masz próby podkolorowania ryśka:

https://www.youtube.com/watch?v=ycoyx4SaMDw
viewtopic.php?f=32&t=7002
viewtopic.php?f=33&t=5903
viewtopic.php?f=33&t=632&start=150 mój post na samym dole
PYSZNY Marcin

Postprzez Paweł Kaluscha » N, 16 lis 2014, 18:18

FIA napisał(a):Panowie jestem tu nowy, jak zainstalować dodatkowe auta? :lol: :lol: :lol:

Dla lamerów jest stworzony Lamer Pack by FIA :cfaniak:

Panowie, hamulec to jest ten skrajny z lewej? G25
Egzystuję dzięki RBR. Cieszyć się czy płakać?(...)
Paweł Kaluscha

Postprzez RUDZINSKI Pawel » N, 16 lis 2014, 18:30

PeKaC nie trolluj, bo ostrzezenie za spam dostaniesz :rotlf:
Obrazek
RUDZINSKI Pawel
Moderator, ZSS

Postprzez Paweł Kaluscha » N, 16 lis 2014, 18:46

I tak rekord moderatorowy na tym forum należy do mnie :hahaha: :jabol: A Ty nie wiesz jaki :-P
Egzystuję dzięki RBR. Cieszyć się czy płakać?(...)
Paweł Kaluscha

Zdesperowany świeżak szuka pomocy

Postprzez Eveis » Pt, 20 lut 2015, 14:00

Witam bardzo serdecznie. Jestem totalnie nowy w świecie RBR i już na samym początku mam problem. Od razu spieszę z usprawiedliwieniem. Na prawdę... szukałem odpowiedzi na mój problem. Znalazłem jedynie strzępki informacji na jakimś angielskim forum jednak nie przyniosło to efektu. Posiadam polską wersję gry. Podczas próby instalacji Patch'a 1.01 występuje przygotowanie do instalacji, później wyskakuje informacja o tym, że patch, będzie działał tylko na wersji angielskiej, hiszpańskiej itd. Po kliknięciu "Ok" wyskakuje błąd o treści "Richard Burns Rally needs to be installed before running this patch"
Wyczytałem, że grę trzeba zainstalować na innej partycji niż "C", tak też zrobiłem i nic. Instalowałem ją również na "C". Przeczytałem o tej grze w magazynie rajdowym i bardzo się nakręciłem na tą grę, ale jak to zwykle u mnie bywa muszę obejść się smakiem...

Ps.Posiadam windows Xp. wszystko próbowałem robić z pozycji administratora. Patch 1.02 też nie chcę się zainstalować. Wyskakuje błąd o treści "Stoff"

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam !
Eveis

Re: Zdesperowany świeżak szuka pomocy

Postprzez RUBAJCZYK Michal » Pt, 20 lut 2015, 14:32

Instalujesz: Grę ---> patch 1.01 ---> patch 1.02.
Może coś poszło nie tak przy instalacji gry :) Odinstaluj RBR'a, przeskanuj rejestr CCleaner'em i spróbuj wszystkiego od nowa.
Wheel Stand Pro VRT https://www.facebook.com/RSTeamvirtualrally?fref=ts Wheel Stand Pro VRT!
RUBAJCZYK Michal

Postprzez SNAJ Per » Pt, 20 lut 2015, 15:24

Oryginał...?
if in doubt, flat out!
SNAJ Per
E-R Team, ZSS

Postprzez Eveis » Pt, 20 lut 2015, 16:31

Posiadam grę z Cd-Action w polskiej wersji. Wie ktoś może, zy jest jeszcze możliwość zakupienia RBR w werji z online start packiem ? kiedy wchodzę w odnośnik na e-rajdy.pl występuje erroe404.
Eveis

Postprzez MASIAREK Jakub » Pt, 20 lut 2015, 19:22

Adrian, uważaj - na to "forumowe" paragrafy są. ;)

Eveis, spróbuj pobrać patch skąd: http://pobieralnia.pl/plik-5526-richard ... -1-01.html
Powinien współdziałać on z Twoją wersją gry.
Obrazek
MASIAREK Jakub

Postprzez Eveis » Pt, 20 lut 2015, 19:43

Jak będę późnym wieczorkiem w domu to spróbuje jeszcze coś powalczyć, Mam jeszcze pytanko. Na e-rajdy.pl widziałem, ,że można kupić wersję z płytą z online start packiem. Niestety odnośnik nie działa. wyskakuje błąd 404. Czy ktoś wie, czy ten pakiet jest jeszcze dostępny ? Jeśli nie to, posiada może ktoś aktualny link do ów packa ?

Pozdrawiam i serdecznie dziękuje za odpowiedzi !
Eveis

RBR Online Start Pack by: FIA Gdzie można dostać ?

Postprzez Varrient » So, 21 lut 2015, 20:31

Siemka
Mam pytanie gdzie można kupić/ściągnąć RBR Online Start Pack by: FIA oraz co ile wysyłane są paczki z sklepu E-R
Ten start pack wystarczy do grania online ?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

-- Pn, 23 lut 2015, 17:49 --

Jest szansa uzyskać odpowiedź ?
Varrient

Początki z RBR - co zainstalować?

Postprzez demoracer » Pt, 8 maja 2015, 19:29

Dawno w RBRa nie grałem i nie za bardzo pamiętam, co i jak. Chcę sobie po prostu komfortowo pojeździć na klawiaturze - jakie mody, pluginy polecacie? Nie interesują mnie żadne zmienione fizyki (w końcu to tylko modyfikacja ciężaru pojazdu, środka ciężkości i tyle), nowe wozy, tory, ani branie udziału w grze online czy ligach. Czyli co, patch 1.02 na początek o ile dobrze pamiętam? Czy ktoś ma bazę setów do standardowych wozów na standardowe trasy? Z tego co kojarzę, to na klawiaturze miałem straszny problem z hamowaniem chociażby Imprezą 03 - od razu blokowały się koła. Jedyne co mogę zrobić, to zmniejszyć siłę hamowania? A może pobawić się w ustawieniach sterowania - filtry i te sprawy?

Właśnie, czy jakiś klawiaturowiec może zdradzić swoje ustawienia parametrów sterowania?

Odnośnie kamery - dobrze by było, gdyby kokpit wyglądał sensownie - przynajmniej gdyby kierownica była lepiej widoczna. Pozostaje mi tylko Camhack, zgadza się?
Mam jeszcze jeden problem - Win8.1, zapisuję mapowanie przycisków, wychodzę z gry, odpalam ponownie i wszystkie ustawienia są jak przed zmianą. Nie za bardzo wiem, co może być przyczyną, a nie widzi mi się ustawianie klawiszologii od zera za każdym odpaleniem gry.
demoracer

Postprzez matiau » Pt, 18 gru 2015, 15:15

Witam użytkowników forum.

Wziąłem się za przygodę z RBR jakoś miesiąc temu. Podszedłem do tematu profesjonalnie (G27 + stand, gram na RSRBR 2015) więc jedyny mój problem dotyczy techniki jazdy :D mam parę pytań, serdecznie proszę fachowców o odpowiedź :)
1. Jeździłem na początku Peugeotem 106 jak to polecaliście na forum. Zacząłem mieć dobre przejazdy na nieznanych wcześniej trasach, wiec przesiadłem się na 205 Maxi (280 KM):D I oczywiście spotkałem się ze ścianą. Mam dwa problemy:
- gaz: niezwykle ciężko jest mi utrzymać na średnich obrotach, właściwie jest to niemożliwe. Gaz do deski w tym aucie na szutrze od razu oznacza niesamowity poślizg, więc obecnie stosuję pulsowanie gazem (odpuszczanie-dodawanie). Czy to jest wina sprzętu (dwa dni bawiłem się ustawieniami, zarówno Logitecha jak i gry, filtry itp. i było tylko gorzej), czy też te auta tak mają (jestem Januszem motoryzacji, wiem że te auta mają wielką moc i moment oraz turbo, może to jest realistyczne?).
- ręczny: no to chyba jest jakaś ściema, aktualnie działa on jakbym włączał jakieś silniki rakietowe wywalające mi tył na zewnątrz, właściwie na 10 prób takiego samego podejścia do nawrotu mam 10 wyników, nie ogarniam tego w ogóle. Kiedyś bawiłem się poczciwym Żelazkiem na oblodzonym parkingu i efekty nie były tak spektakularne (chyba że moc silnika wpływa na moc ręcznego :P)
- jak dużo lewej nogi? Czy powinienem hamować lewą żeby wprowadzić auto w duży slajd, czy tylko żeby lekko przesunąć tył przy wchodzeniu w zakręt (co oznacza że generalnie powinienem wejść w zakręt z odpowiednią prędkością i kątem i tylko ewentualnie dokonać niewielkiej poprawki)?
2. Szuter na asfaltowych oponach - chodzi mi o odcinek Osli Stryckovy - chyba mój ulubiony na razie, bo przypomina strasznie rodzinne strony :D (w sumie wszystkie odcinki "czechosłowackie" tak wyglądają) - są tam bodajże 3 odcinki, na których wjeżdża się na szuter... i właściwie pływa! To jest realistyczne? Żeby przejechać ostrzejszy zakręt muszę praktycznie zwolnić do zera. I znowu doświadczenie z życia - pod domem miałem kiedyś drobny żwir na podjeździe i gdyby było tak jak w Ryśku, to skasowałbym samochód o mur za pierwszym razem.
3. Setup - oczywiście jest tego trochę na forum, jeszcze będę przeglądał, ale chwilowo raczej doszedłem do sprzecznych wniosków, dlatego proszę o wskazanie absolutnie podstawowych ustawień (zawieszenie, hamulce) na każdą z nawierzchni, żeby przynajmniej mieć przeciętne możliwości przejazdu. (coś w stylu - na szuter miękkie zawieszenie, na asfalt twarde, hamulce tak żeby nie rzucało tyłem - tyle na razie doszedłem sam.

Pozdrawiam
matiau

Postprzez ZYZAK Damian » So, 19 gru 2015, 10:42

Za wcześnie dla mnie na obszerne odpowiedzi na kazde pytanie. Ale na początek radziłbym chyba spróbowac jazdy na fizyce ngp przez czeski plugin. Co do ustawienia kierownicy moge ci podesłać sprawdzone ustawienia stosowane przez wiele osób. Nikt nie miał łatwych początków ale z lekką pomocą ustawień myśle ze pójdzie ci troszke lepiej. Jak by co to cos moge pomóc ...
ZYZAK Damian

Postprzez ZNANY Rafal » Wt, 22 mar 2016, 19:04

Witam

Jestem tu nowy, więc witam was wszystkich i proszę o nie ruganie mnie, jeśli będę zadawał nawet najdurniejsze pytania :-P

Mam pytanie o to jak czasowo można pojechać rajd.

Załóżmy, że jest tydzień na przejechanie rajdu, który ma sześć os z dwiema strefami serwisowymi (po os nr 2 i po os nr 4). I teraz moje pytanie: czy w ciągu tego tygodnia mogę pojechać sobie po jednym os dziennie? A może muszę pojechać dwa pierwsze os do strefy serwisowej i dopiero zrobić przerwę do następnego dnia, w którym będę musiał pojechać kolejne dwa os itd? Czy może jak już zacznę jechać rajd to muszę przejechać wszystkie sześć os bez przerwy?

Próbowałem szukać odp. na forum, ale ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź.
ZNANY Rafal

Postprzez Michal CZERNICKI » Wt, 22 mar 2016, 23:04

Wszystko na raz.
Michal CZERNICKI

Postprzez ZNANY Rafal » Wt, 22 mar 2016, 23:12

Ok dzięki Michał.

Mam kolejne pytanie: przejrzałem sobie rajdy z WRSMP2015. Pod każdym z nich jest lista samochódów (allowed modifications) - to oznacza, że w rajdzie mogę pojechać tylko którymś z aut z listy i żadnym innym?
ZNANY Rafal

Postprzez RUDZINSKI Pawel » Śr, 23 mar 2016, 00:35

jesli chodzi o WRSMP, to klasy dopuszczone do tych rozgrywek wymienione sa w regulaminie ramowym, ktory znajduje sie pod tym linkiem -> http://e-rajdy.pl/download/wrsmp2016/wr ... ramowy.pdf

wszystkimi samochodami, ktore znajduja sie w w/w klasach mozesz jezdzic w WRSMP :)
Obrazek
RUDZINSKI Pawel
Moderator, ZSS

Postprzez ZNANY Rafal » Śr, 23 mar 2016, 02:14

Czyli Imprezami '08 WRC lub '06 WRC dostępnymi na RBR Czech nie załapię się do RC1 w WRSMP?
Jeśli chcę startować w RC1 muszę wybrać jedno auto z tych dziewięciu dostępnych z RC1 tutaj:
http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=rbrmods
tak?
ZNANY Rafal

Postprzez RUDZINSKI Pawel » Śr, 23 mar 2016, 12:54

zgadza sie. WRSMP 'jedzie' na fizykach NGP, wiec te auta, ktore wymieniles nie beda dostepne w rozgrywkach.
Obrazek
RUDZINSKI Pawel
Moderator, ZSS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Richard Burns Rally