Zmień rozmiar tekstu  

Wszystko o S1600

Wszystko na temat Richard Burns Rally

Re: Wszystko o S1600

Postprzez RUDZINSKI Pawel » N, 23 lis 2014, 19:00

panoiwe ktorzy ogarniaja auta S1600, mam do was pytanie.
jak to jest u was z hamowaniem lewa noga? uzywacie? kiedy uzywacie? jak uzywacie? odkad nauczylem sie jezdzic z ta technika autem N4, czuje, ze auto mnie slucha i nawet asfaltowych rajdow sie nie boje. czuje sie pewnie jadac z lewa noga i widze po swoich czasach, ze jestem szybszy niz przedtem. hmm... testujac wczoraj moje Clio S1600 mialem dziwne wrazenie, ze stosujac hamowanie "lewa", jestem wolniejszy niz jakbym jechal bez uzywania tej metody. jak to jest w waszym przypadku? czy to moze zludzenie jest, czy rzeczywiscie w tych oskach nie oplaca sie stosowac "lewej"?
Obrazek
RUDZINSKI Pawel
Moderator, ZSS

Postprzez RUBAJCZYK Michal » Wt, 25 lis 2014, 16:51

Ja używam choć myślę, że nie mam opanowanej jej zbyt dobrze. Najczęściej jak przód odjeżdża to trochę przyduszam żeby przednia oś trochę przyczepności dostała no i w jakichś szybkich, dłuższych łukach żeby też dociążyć przód. Moim zdaniem pomaga ta technika odpowiednio używana może wpływać na kręcone czasy, w ośce zwłaszcza na mokrym. Często się łapię też, że w miejscu gdzie można było lecieć z gazem w podłodze dociskam hamulec bo w głowie siedzi, że "o, z lewą nogą to będzie szybciej" :D No i nieraz tyłek odjeżdża jak za mocno wcisnę pedał :)
Wheel Stand Pro VRT https://www.facebook.com/RSTeamvirtualrally?fref=ts Wheel Stand Pro VRT!
RUBAJCZYK Michal

Sezon s1600 offline

Postprzez Aksamit » Śr, 21 sty 2015, 14:38

Witam. Chciałbym zagrac sezon offline renaultem clio s1600 ale nie mam takiej ekipy do wyboru, da sie jakos to ustawic? Z góry dzieki za odp
Aksamit

Re: Sezon s1600 offline

Postprzez Konrad Tomaszewski » Śr, 21 sty 2015, 19:36

Musisz po prostu zainstalować auto zamiast np. MG czy Xsary.
Konrad Tomaszewski

Postprzez Aksamit » Śr, 18 lut 2015, 16:56

Jak zainstaluje w inne miejsce niz w MG to Clio leci jak 4x4, tylko pod MG chodzi realnie. Poza tym czasy komputera tez beda adekwatne do klasy 4 2000 a nie 1600. Jest na to jakis sposób?
Aksamit

Postprzez Marcin Marciniec » Śr, 18 lut 2015, 17:40

Tak, poprawnie zainstalować fizykę samochodu. :)
Marcin Marciniec

Postprzez Aksamit » Śr, 18 lut 2015, 18:06

Haha dzieki, poprostu zmienilem kolejnosc w 'cars' a o fizykach zapomnialem :D A z czasami komputera da sie pozmieniac na klase 1600? ;)
Aksamit

Postprzez SZKOTAK Daniel » Pt, 23 paź 2015, 07:52

Siema

Mam pytanko, Jak rozjaśnić szybę w widoku z kokpitu w takim aucie jak corsa s1600, kiedy tam w pliku internal_transparent nie ma szyby !!! tak jak w innych samochodach.
SZKOTAK Daniel

Postprzez ZUBRZYCKI Maciej » Pt, 23 paź 2015, 13:13

Rozjaśnienie zrób na pliku external_transparent - jeżeli niema pliku internal_transparent z teksturami szyby - to wszystkie przeróbki i malowania robi się na external.

A ja z innym pytaniem.
Potrzebuję usunąć:
- lusterko z przedniej szyby DS3 R3 i C2 R2
- ślad na środku przedniej szyby 208 R2 - to miejsce gdzie powinno być lusterko
wszystko przy widoku z kabiny.

Może ktoś wie jak to zrobić - lub udostępni przerobione pliki.

Z góry dziękuję.
Obrazek
ZUBRZYCKI Maciej

Postprzez SZKOTAK Daniel » Pt, 23 paź 2015, 20:37

Podziękował
SZKOTAK Daniel

Postprzez matiau » Wt, 15 mar 2016, 08:06

Witam

czy ktoś grał Fiestą S1600 na NGP? ja ostatnio grałem Corsą i auto wydaje się w porządku, trochę ciężko je opanować przy hamowaniu, ale za to jest stabilne przy dużych prędkościach. Jak zagrałem sobie parę razy Fiestą, to mam wrażenie, że fizyka tego wozu jest po prostu spartaczona. Pierwsze co - hamowanie. Jest po prostu bezobsługowe - naciskam hamulec i się zatrzymuję, w niczym nie przeszkadza fakt, że połowa kół jest na asfalcie a połowa na trawie (ok wymaga czasem lekkiej poprawki ale to nic w porównaniu z tym co działoby się w Corsie). Sama długość hamowania jest chyba o połowę mniejsza niż w Corsie, dojeżdzając do zakrętu jak w Oplu, w Fordzie się zatrzymuję przed apexem :P Jedna rzecz potwierdza mnie w przekonaniu o wadliwości fizyki - po jednym ostrym dzwonie wóz przewrócił się na dach (wcześniej wirując z wielką prędkością), gdzie... zaczął kręcić bączki zwiększając przez chwilę szybkość obrotu (po prostu breakdance). Wiadomo że auta w RBR mają problem z masą, ale np. Opel nigdy nie zachował się tak absurdalnie. Generalnie Fiesta sprawia wrażenie, jakby miała jedynie trochę masy w środku (!) nadwozia, a reszta waży tyle co bańka mydlana. Ktoś ma podobne wrażenia?
Pozdrawiam
matiau

Poprzednia strona

Powrót do Richard Burns Rally