Zmień rozmiar tekstu  

RSMŚ / RSME: Rajd Polski

Możecie tutaj komentować oraz dzielić się informacjami na temat odbywających się rajdów oraz imprez sportowych tego gatunku.

Re: RSMŚ / RSME: Rajd Polski

Postprzez lukasz Waligora » So, 1 paź 2011, 23:43

Kajto??do czego wsiadł,miał mistrzostwo...pamiętam barbórkę cieszyńską 2001 jechał swoim niebieskim malanem...meta os 3-Kajetanowicz-12 czas w generalce!!!a wtedy startowało koło 100 załóg 12 w N4 i20 w 4x4 po śniegu!!podobno tłumaczyli to niedokładnym pomiarem :lol: miałem okazje rywalizować z nim na kjs cieszyńskim tego roku...lał wszystkich jak chciał...ale do sedna,To jest prawdziwy talent,nie ma co do tego wątpliwości.Potem sejem mistrzostwo,206 mistrzostwo,trochę przerwy parę startów w Teamie Kuziego i dobre wyniki...2007 Elmot generalka z Wiślakiem!!!debiut i objeżdża czoło polskiego RSMP!!!i od tego czasu Kajto budzi strach!!najskuteczniejszy,najszybszy,najmocniejszy psychicznie"Cyborg"(bez obrazy Kajto)Tylko Brayan-B jest czasami szybszy,ale on w czasie sezonu zalicza parę set tysięcy :rolleyes: km OSowych więc :shock: ..jest 2011 rajd Polski-Generalka!!Kajto z kręconym autem??Głęboko w to wątpię..tak jak koledzy napisali,że R4 że nowe,że można coś przedobrzyć..Po co?lotos RT z Kościuszką i Kajtem na czele??zbyt dużo do stracenia za te max 5km więcej...nie oszukujmy się że na tym poziomie rozgrywek mechanik założył pustego kata,albo zwężka miała 34 mm zamiast 33??...Sołek??cenię go za to że kocha ten sport,zawsze w czubie ME,ale.........zobaczymy co wyjdzie z protestu.
lukasz Waligora

Postprzez FIA » So, 8 paź 2011, 17:51

R-EVOLUTION Team

Obrazek
FIA
Administrator, ZSS

Postprzez Paweł Kaluscha » N, 9 paź 2011, 11:19

No niewiele wiemy dalej :D
W każdym razie specyfikacja R4 jest nowa...
A Sołowow myślicie, że tak w ciemno cokolwiek zgłaszał coby się skompromitować?
Wg mnie Kajto poleci i niestety wraz z opinią na siebie samego dla powierzchowców a dla innych czarną łapą na Rally Technology.

Wg mnie popełnili błąd. No ale okaże się wszystcko niedługo i fakty zweryfikują Nasze poglądy tak samo zresztą jak dzisiejszy dzień ;)

Na wybory won! Ale raz! :3m sie:
Egzystuję dzięki RBR. Cieszyć się czy płakać?(...)
Paweł Kaluscha

Postprzez LACH Bartek » N, 9 paź 2011, 11:37

Myślę, że Sołowowi wystarczyła sportowa złość i frustracja, że wszędzie na świecie S2000 leje R4, a na Polskim było odwrotnie (i na jego niekorzyść). Nie uważam, że Sołowow się skompromituje jeżeli auto Kajetanowicza będzie czyste. Miał prawo do protestu, skorzystał z niego i przekona się (a razem z nim my wszyscy) czy Kajto ma czyste auto czy nie.
LACH Bartek

Postprzez Pawel Lizakowski » N, 9 paź 2011, 12:12

Ja też uważam jak jak Wy, protest to normalna sprawa, każdy ma do niego prawo... A zespół Kajtka jest chyba na tyle bogaty że zapewnią mu inny egzemplarz na nastepny rajd, jak nie zdążą złozyć tego?
Pawel Lizakowski

Postprzez Paweł Kaluscha » N, 9 paź 2011, 14:37

Tak samo normalną sprawą jest, że gdy starsi dyskutują to wtedy nie należy im przeszkadzać. Tylko czy wszyscy tego przestrzegają?
Tak samo normalne jest, że człowiek ma prawo do wolności. A czy wszyscy są wolni?
Tak samo jak normalna sprawą jest by politycy byli uczciwi, aby nie jeździć na łysych oponach (...)
To tak jakbyście mówili, że czarne jest czarne a niebieskie niebieskie. To oczywiste tyle, że...

Wg mnie Sołowow ma konkretne info, bo niby skąd by miał wiedzieć, że kręciołek w turbinie nie jest magnetyczny czy cokolwiek innego. Ma szalonego rentgena złośliwego który w oczach mu się ujawnia gdy wyroluje go R4?

Co do kompromitacji to tutaj chodzi nie tyle o nią, co o coś postokroć delikatniejszego od "atmosfery" czego nie jestem w stanie bliżej określić. To zadziała gdy protest Sołowowa się nie sprawdzi, a nie chce mi się wierzyć by tak duży zespół działał na podstawach emocjonalnych i chciał uaktywnić to coś. Choć z drugiej strony zespół Sołowowa to chyba zupełnie inna komercyjna historia.

No dobra, powymądrzałem się co niemiara a czas i tak wszystcko zweryfikuje :-]
Paweł Kaluscha

Postprzez LACH Bartek » N, 9 paź 2011, 14:59

Paweł Kaluscha napisał(a):Wg mnie Sołowow ma konkretne info, bo niby skąd by miał wiedzieć, że kręciołek w turbinie nie jest magnetyczny czy cokolwiek innego. Ma szalonego rentgena złośliwego który w oczach mu się ujawnia gdy wyroluje go R4?

A skąd ma takie info? Czy gdyby rzeczywiście auto Kajetanowicza było grzebane to Rally Technology chwaliłoby się tym na tyle by jeden z najgroźniejszych rywali do tytułu się o tym dowiedział? Grubymi nićmi szyta teoria spiskowa. Sołek ma topowe auto, poszedł wszystko na ostatnim oesie i dostał lanie od Kajtka w (teoretycznie) gorszym samochodzie więc powiedział: "Sprawdzam!". Poza tym czy Sołowow składał protest na konkretny "kręciołek w turbinie"?

Paweł Kaluscha napisał(a):Co do kompromitacji to tutaj chodzi nie tyle o nią, co o coś postokroć delikatniejszego od "atmosfery" czego nie jestem w stanie bliżej określić. To zadziała gdy protest Sołowowa się nie sprawdzi, a nie chce mi się wierzyć by tak duży zespół działał na podstawach emocjonalnych i chciał uaktywnić to coś. Choć z drugiej strony zespół Sołowowa to chyba zupełnie inna komercyjna historia.

No dobra, powymądrzałem się co niemiara a czas i tak wszystcko zweryfikuje :-]

Co uaktywni? Świadomość swoich praw? Możliwość korzystania z prawa do protestu? Startując w rajdzie masz świadomość, że w razie wątpliwości przysługuje Ci prawo do protestu, ale także musisz zdawać sobie sprawę, że jeżeli ktoś ma wątpliwości wobec Twojej osoby to może oprotestować Ciebie. A jeżeli ktoś się obraża na ten fakt to moim zdaniem sam sobie wystawia świadectwo.
LACH Bartek

Postprzez lakimakromedia » N, 9 paź 2011, 15:12

http://rajdy.autoklub.pl/news/czesci-po ... newy,38800

Z tym ze w tym niusie napisali
"Zgodnie z homologacją, części powinny być metalowe. Podczas kontroli elementy samochodu nie reagowały na magnes(...)"
Przecie aluminium tez metal i nie reaguje na metal :D. Moze chodzilo im o stal - ale sorry taki blad na takim portalu? :blink: :rotlf:
lakimakromedia

Postprzez Paweł Kaluscha » N, 9 paź 2011, 16:42

Alu (Glin) przy temperaturze pracy turbiny nie ma prawa bytu (temp.topnienia) Wydaje mi się, że to i jego stopy wyklucza go jako materiał na łopatki.

LACH Bartek napisał(a):
Paweł Kaluscha napisał(a):Wg mnie Sołowow ma konkretne info, bo niby skąd by miał wiedzieć, że kręciołek w turbinie nie jest magnetyczny czy cokolwiek innego. Ma szalonego rentgena złośliwego który w oczach mu się ujawnia gdy wyroluje go R4?

A skąd ma takie info? Czy gdyby rzeczywiście auto Kajetanowicza było grzebane to Rally Technology chwaliłoby się tym na tyle by jeden z najgroźniejszych rywali do tytułu się o tym dowiedział? Grubymi nićmi szyta teoria spiskowa. Sołek ma topowe auto, poszedł wszystko na ostatnim oesie i dostał lanie od Kajtka w (teoretycznie) gorszym samochodzie więc powiedział: "Sprawdzam!". Poza tym czy Sołowow składał protest na konkretny "kręciołek w turbinie"?

A np. Polacy skąd mają imfo o sytuacji w krajach innych? Szpiedzy działają w tych tematach non stop to co przeciek informacji o jakiejś głupiej turbince która przeszła przez ileś tam rąk od momentu kiedy zeszła z programu inżynierskiego, poprzez produkcję po RallyTechnology. No bez jaj.

Stawiam na konkretne działania a nie na widzimisie. Tyle odemnie w tym temacie. Czas zweryfikuje Nasze poglądy.

P.S. Nie chce mi się jak nigdy na te wybory iść a potrzebuję 18km się przedostać :D No ale ku chwale ojczyzny to wyjścia raczyj nie ma :)
Paweł Kaluscha

Postprzez LACH Bartek » N, 9 paź 2011, 17:06

Paweł Kaluscha napisał(a):
LACH Bartek napisał(a):

A np. Polacy skąd mają info o sytuacji w krajach innych? Szpiedzy działają w tych tematach non stop to co przeciek informacji o jakiejś głupiej turbince która przeszła przez ileś tam rąk od momentu kiedy zeszła z programu inżynierskiego, poprzez produkcję po RallyTechnology. No bez jaj.

I każda ręka podająca turbinę kolejnej mówiła: "To przerabiane turbo dla Kajetanowicza, ale ciii, nie mów nikomu, a na pewno nie Sołowowi!" :lol: Jeżeli wirnik rzeczywiście jest z niehomologowanego stopu to Rally Technology na chłopski rozum zadbałoby o to, żeby nikt o tym nie wiedział. A już na pewno nie jest to umyślne działanie Kajetana, bo chyba sam sobie tego wirnika nie wytopił w kuchni na stole. Ale koniec OT, albowiem:
autoklub napisał(a):(...) Touquet zamierza do poniedziałku wyjaśnić sprawę. (...)
Zatem o ile nie będzie żadnej obsuwy już jutro powinniśmy znać ostateczne rozstrzygnięcie sprawy. Wtedy tez pojawią się komentarze zainteresowanych osób i znowu będzie o czym dyskutować :lol:
LACH Bartek

Postprzez Paweł Kaluscha » N, 9 paź 2011, 17:26

LACH Bartek napisał(a):I każda ręka podająca turbinę kolejnej mówiła: "To przerabiane turbo dla Kajetanowicza, ale ciii, nie mów nikomu, a na pewno nie Sołowowi!" :lol: Jeżeli wirnik rzeczywiście jest z niehomologowanego stopu to Rally Technology na chłopski rozum zadbałoby o to, żeby nikt o tym nie wiedział. A już na pewno nie jest to umyślne działanie Kajetana, bo chyba sam sobie tego wirnika nie wytopił w kuchni na stole.

No to po kolei. Inżynier wyrysowywuje ładnie łopatki. Idą one do odlewni, wszystko pięknie sprawdzone i wychodzi ona m.in. do RT.
Po serii w fabryce szok, dostawca materiału dał ciała i coś jest niezgodnego, może wiedzieli o tym, może nie ale turbiny już wyszły i nikto tego nie zmieni.
Ktoś z setek pracowników fabryki puszcza farbę, dochodza posłuchy które wydają się być coraz bardziej wiarygodne.

Sołowow o tym wie, sprawdza sprawę albo nie i zgłasza protest.

Mogło być też tak (ale nie musiało), że Sołowow zapłacił za taką informację -za dostanie imfo z pierwszej ręki bo ktoś do niego zadzwonił i powiedział jak sprawa się ma. Spytał czy mu zależy oraz czego oczekuje w zamian -może niczego nawet.

Przykładów jest mnóstwo. Ale zaczynam już bardzo szeroko zataczać koła. Tak więc kończąc definitywnie swoje ględzenie: Sołowow ma wg mnie asa w rękawie i nie zgłaszał protestu z powodu bo był wściekły tylko z konkretnego.

Jak będzie naprawdę się okaże. Tak czy siak zrobiliśmy z igieł widły :D
Paweł Kaluscha

Postprzez Piotr Satala » N, 9 paź 2011, 19:17

w toyotach GT-four był magiczny wirnik z jakiegoś magicznego stopu ( Łyżki do ściągania kół w tirach z niego również produkowali ) muszę się zapytać o nazwę mojego Tatę , gdzie był nie do zniszczenia ( tarcza od szlifierki nie zostawiła na nim żadnego znaku ani ryski !!! sam sprawdzałem a waga ultra lekka . Tylko nie jest podobny do żadnego metalu ma kolor biały lekko żółtawy i myślę, że od razu by takie coś wyczaili. Jeżeli znaleźlli patent i zastosowali lżejsze części ( wałek lub koło kompresji) to turbina szybciej doładuję sil;nik i dla mnie byłby to istny majstersztyk i powód do chwały :) niesttety niezgodny z homo .
PS. ponad rok temu firma co robi subaraki w ddz ( broń boże ich nie oczerniam i w nic nie mnieszam :)) pytała o takie rzeczy czy jestem w stanie zrobić turbo na lżejszych częściach do subaru, turbo IHI , niestety nic nie znalazłem w sieci ani aden producent chiński nie był w stanie tego wykonać :).
A więc metoda zacna i warta zastosowania , dla profi mechaników znana , nic tylko takie coś wykombinować .
Ja osobiście trzymam kciuki , że Kajtek ma autko szybkie ze względu na swój talent a nie kombinowania z turbo czy też z tłoczkiem od hamulca :D
http://www.turbomaster.pl - REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK
Piotr Satala

Postprzez PIETA Slawek » N, 9 paź 2011, 20:58

Mój pierwszy rajd, Elmot 2008r. Super atmosfera, poznanie Kajtka, zaproszenie na strefę do teamu. Wchodzimy na wieczorną strefę, poznajemy się z całym teamem. Przychodzą panowie i zaczynają rozbierać Kajtkowi auto czy aby turbina ma zwężkę odpowiednią... Rajd Polski też 2008r., znów zaproszenie na strefę, znów wieczorna strefa i znów panowie sprawdzają auto. Było tak przed Elmotem i parokrotnie po rajdzie Polskim. Kajtek pamięta jak kontrolowali Lancera i nie pozwoliłby sobie na to. RT także to pamięta i nie pozwoliłoby sobie na oczernienie jak i duże ryzyko wykrycia niehomologowanej części. Moim zdaniem Sołowow popłynie lub "pomógł" żeby Kajto miał niehomologowane części... Poczekamy, zobaczymy. Czekamy na wiadomość, ale wierzę, że Kajetan ma czyste auto po swoich przeżyciach z roku 2008r.
Ostatnio edytowano Pn, 10 paź 2011, 15:52 przez PIETA Slawek, łącznie edytowano 1 raz
Richard Burns Rally
Obrazek
to z pewnością gra nie dla każdego
PIETA Slawek

Postprzez KUBICKI Patryk » N, 9 paź 2011, 22:34

PIETA Slawek napisał(a): Moim zdaniem Sołowow popłynie lub dał komuś w łapę (..).

Oj uważałbym deko na słowa...

Tak czytam Wasze wypowiedzi i sorry, ale to zakrawa o spiski smoleńskie.... :biala flaga:
Powazni ludzie, powazna sprawa, a snujecie konspiracjie itp jak babcie w beretach... Poczekajmy na oficjalne wyniki....

PS. Nie, nie jestem wielkim fanem Sołowowa, Kajtka też nie.
Obrazek
KUBICKI Patryk

Postprzez Hubert KLOC » N, 9 paź 2011, 22:58

Dokładnie, poczekajmy na oficjalne wyniki. Nie ma sensu wysnuwać jakichś nieprzemyślanych teorii.
Hubert KLOC

Postprzez PIETA Slawek » Pn, 10 paź 2011, 07:30

Każdy ma swoje zdanie, nie ma o co się kłócić ;)
Richard Burns Rally
Obrazek
PIETA Slawek

Postprzez KUBICKI Patryk » Pn, 10 paź 2011, 08:30

Sławek, tu nikt sie nie kłóci. Niemniej jednak mówiąc "dał komuś w łapę" publicznie oczerniasz jakąś osobę - za to Cię pozwać można. Oczywiście osoba, o której mowa zapewne tego nie zrobi, ale w dzisiejszych czasach warto uważać na słowa ;)
Swoją drogą czekam z niecierpliwością nie tyle na wyniki badania, co na sytuacje po podaniu tychże oficjalnych wiadomości. Jaka bedzie atmosfera w RSMP? To mnie najbardziej interesuje :unsure:
Obrazek
KUBICKI Patryk

Postprzez PUCEK Arkadiusz » Pn, 10 paź 2011, 18:21

i tak podobno atmosfera w RSMP jest "kiepska" pamiętam jak kiedyś wypowiadał się G. Grzyb, że o wiele lepiej jest na Słowacji tak każdy kierowca rozmawia ze sobą w strefie i ogólnie jest OK, a gdzy ściga sie w RSMP jest "ponuro", tak jakby każdy był każdego wrogiem nie tylko na odcinkach :D
Obrazek
PUCEK Arkadiusz

Postprzez PIETA Slawek » Śr, 12 paź 2011, 17:37

No i moje zdanie się potwierdziło ;) Kajetan ma czyste auto ;)
Richard Burns Rally
Obrazek
PIETA Slawek

Postprzez LACH Bartek » Śr, 12 paź 2011, 17:58

Tak? A jest oficjalny komunikat w tej sprawie?
LACH Bartek

Postprzez PIETA Slawek » Śr, 12 paź 2011, 18:18

"Sprawa powoli się klaruje. Według informacji, jakie otrzymaliśmy od guru rajdowego dziennikarstwa, Martina Holmesa, firma AP Racing potwierdziła, że układ hamulcowy (zwłaszcza tłoczki) w samochodzie Kajta jest w porządku. Delegeat techniczny FIA, Jerome Toquet nie ma również żadnych zastrzeżeń do silnika. Cały czas czeka jednak na szczegółowe zdjęcia techniczne niektórych części, jakie mają zostać przysłane z Japoni. Dopiero wtedy z całym przekonaniem będzie mógł zakończyć całą sprawę."
Do końca nie jest zakończone, ale w większości ;)
Richard Burns Rally
Obrazek
PIETA Slawek

Postprzez LACH Bartek » Śr, 12 paź 2011, 19:03

PIETA Slawek napisał(a):Do końca nie jest zakończone, ale w większości ;)

A zatem Kajto ma w większości czyste auto:P A wpis na fb (swoją drogą cytując coś wypadałoby podać źródło) to jednak nie jest oficjalny komunikat FiA i jeszcze nic nie jest pewne.
LACH Bartek

Postprzez PIETA Slawek » Śr, 12 paź 2011, 21:22

Znam Kajtka nie od dziś i wiem, co przeszedł. Po takich akcjach nawet mu przez myśl nie przeszło, żeby coś aucie pogrzebać ;)
Richard Burns Rally
Obrazek
PIETA Slawek

Postprzez GOLAB Tomasz » Wt, 25 paź 2011, 14:50

Lepiej mówić mało i głupio, niż dużo i też głupio.
GOLAB Tomasz

Postprzez PIETA Slawek » Wt, 25 paź 2011, 15:52

Ale inni wiedzieli lepiej :)
Richard Burns Rally
Obrazek
PIETA Slawek

Postprzez KUDŁA Mateusz » Wt, 25 paź 2011, 20:06

Proste, tym razem Sołowowowi inwestycja się nie udała. Ryzyko jest wpisane w ten sport.
Mistrzów prostej pozdrawia pierwszy zakręt.
KUDŁA Mateusz
Moderator, ZSS

Postprzez Paweł Kaluscha » Wt, 25 paź 2011, 21:19

No i się myliłem, świat rajdów daleko odemnie... :blee:
Paweł Kaluscha

Postprzez KUBICKI Patryk » Pt, 28 paź 2011, 11:25

Obrazek
KUBICKI Patryk

Postprzez lukasz Waligora » Pt, 28 paź 2011, 21:33

modliłem się i wymodliłem :lol: :wub: Kajto mistrz!!! ;)
lukasz Waligora

Postprzez Marcin N0WAK » Pn, 30 kwi 2012, 15:47

http://autokult.pl/2012/04/30/rajd-arge ... punkty-wrc

Niecodzienny, bardzo ciekawy, sprowadzający RSMŚ 2012 do sedna sprawy artykuł, szczerze polecam ;)
Marcin N0WAK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMŚ, RSME, IRC i inne rajdy zagraniczne