Zmień rozmiar tekstu  

Relacje wideo z rund WRSMP

Zagadnienia techniczne, oficjalne testy itp.

Moderator: STENER Paweł

Relacje wideo z rund WRSMP

Postprzez Kamil Knap » Cz, 5 lis 2009, 01:04

Jako że FIA na nas narzeka ,ze nie jesteśmy kreatywni i nic nie robimy w kierunku rozwoju wirtualnego rajdowania i jako ,że jestem z wami oficjalnie już prawie rok postanowiłem podjąć się pewnego przedsięwzięcia i przyczynić się do promocji naszych rozgrywek.Czytając post Pawła Kaluschy o wywiadach z zawodnikami wpadł mi do głowy pewien pomysł.Całkiem niedawno trafiłem na stare relacje Zabola z WIRC i pomyślałem,że można by zrobić coś podobnego.Pomocy przy projekcie podjął się kolega,którego pomysł był inspiracją dla mojego czyli Paweł "PeKaC" Kaluscha.Będzie on narratorem w naszych relacjach jak również wywiady przeprowadzane przez niego będą wykorzystane w naszych relacjach.Ja zajmę się tworzeniem samego klipu.Nie spodziewajcie się jakiś fajerwerków typu super efekty i przejścia.Będzie to kilkunastosekundowy wycinek z tej samej partii odcinka nagrany z replaya z oryginalnymi ujęciami z gry wybranych zawodników.Wszystko robię na miarę moich umiejętności w zakresie edycji video,możliwości sprzętowych(z tym niestety nie najlepiej-Ramu by się przydało :/ ) i ilości wolnego czasu do dyspozycji.

Po zakończeniu Rajdu Dolnośląskiego wezwę w tym temacie wybrane osoby do wysłania replayów z wybranego przeze mnie odcinka jak również tekstur na podany adres e-mail.Każdy zawodnik będzie mógł wysłać dodatkowy replay z oesu na którym miał jakąś szczególną przygodę i uważa,ze miała ona wpływ na jego wynik.Od razu proszę o nie przysyłanie kilku repów z tłumaczeniem-a bo miałem kilka takich przygód,wybieramy jedną bo nie będę wszystkich przeglądał bo nie będę miał na to czasu!!!!

Oto jak ma wyglądać zawartość wiadomości e-mail:
1.Repy wskazane przeze mnie + jeden wybrany przez was.
2.Pliki tekstur o końcówkach nazw: _external, _external_scrape i _external_transparent
3.Pliki: physics.rbz i cars.ini
4.Plik txt w którym wpisujemy:
a)dokładną nazwę auta,
b)numer slotu na którym mieliście zainstalowane auto w momencie zapisu powtórki,
c)opis miejsca na powtórce,w którym mieliście tą ważną akcję(który kilometr odcinka w przybliżeniu)
Wszystko to pakujemy w folder i nazywamy go tak jak wasz nick na pluginie (np. KNAP Kamil) następnie pakujemy do formatu .zip, .rar lub podobnego i wysyłamy na meila,którego podam przy okazji wezwania do wysłania powtórek.
Jeśli przy okazji następnych relacji okaże się,że mam już teksturę danego zawodnika zaznaczę,że proszę o wysłanie samych powtórek czyli wg. schematu powyżej z pominięciem pkt.2

Mam nadzieję,że wszystko wyjaśniłem w miarę zrozumiale i niczego nie pominąłem.

Proszę uważnie śledzić po zakończeniu każdego rajdu ten temat jak i temat PeKaCa bo w nim będziemy wzywać wybranych zawodników do odpowiednich czynności-bez tego wszystko się opóźnia
.Mam nadzieję,że podejdziecie do tego poważnie i że możemy na was liczyć,bo jeśli 1 czy 2 osoby nas oleją to nic się nie stanie ale jak nam połowa nie wyśle repów albo nie udzieli wywiadów to burzy to nasz plan działania i pogarsza jakość całego projektu.

Ps.FIA odezwij się do mnie bo muszę parę aspektów z tobą omówić (Zapomniałeś o mnie? :) )

Ps2.Jak by był ktoś chętny do pomocy przy zgrywaniu repów(najbardziej żmudne i czasochłonne zajęcia w całym projekcie) to proszę o kontakt na PW.Proszę o osoby ,które maja możliwość szybkiego uploadu plików na jakiś hosting.
Ostatnio edytowano Cz, 5 lis 2009, 16:09 przez Kamil Knap, łącznie edytowano 2 razy
RWD Rajdy.wóda,d..y :p
Kamil Knap

Re: Relacje wideo z rund WRSMP

Postprzez TALAGA Wojciech » Cz, 5 lis 2009, 03:32

Projekt fajny, z tego co wiem to czasochlonna praca dlatego licze ze wytrwacie i nie padna nasze wirtualne media, moze choc tutaj bedzie glosno o zawodnikach rajdowych :)
TALAGA Wojciech

Postprzez Kuba Ruciński » Cz, 5 lis 2009, 10:01

Dokładnie jak mówi Wojtek, to jest ciężka praca więc znajdź sobie paru dobrych, równie ambitnych kolegów co Ci w tym pomogą. A chyba każdy chciał by pooglądać takie relacje umieszczenie min.na RO ;)
Kuba Ruciński

Postprzez KAZUBEK Lukasz » Cz, 5 lis 2009, 11:12

Fajnie, ze ktos sie tego podjal, ale wg mnie pokazanie przejazdow tylko wybranych osób nie odzwierciedli rywalizacji w klasach. Mysle, ze najlepiej byloby pokazac pierwszych 8 (ewentualnie 5) zawodników w poszczegolnych klasach. Domyslam sie, ze otrzymanie 48 powtórek od wszystkich zawodników byloby bardzo trudne, ale jak ktos nie przesle powtórki to zostanie pominiety w relacji. Jest to na pewno bardzo czasochłonne, wiec przy realizacji potrzebne sa osoby, ktore maja wprawe w robieniu video.

Przykłady relacji, które znalazłem:
http://www.youtube.com/watch?v=vi_Z4xJtjC4 (jak się wejdzie w profil tego użytkownika i wyszuka po VDRM, to jest 20 filmików z relacji)
http://www.youtube.com/watch?v=xXUKfR7O23E
http://www.youtube.com/watch?v=7Udi6fy2h6A
Obrazek
KAZUBEK Lukasz

Postprzez SECZEK Andrzej » Cz, 5 lis 2009, 11:27

Ostatni link - super komentarz kobietki :) . Takiego pilota bym chciał mieć w mojej Corsie :P.
Obrazek
SECZEK Andrzej

Postprzez KASPRZYK Jan Jr » Cz, 5 lis 2009, 12:02

Założyć kanał na youtubie E-rajdy.pl , może by każdy mógł przesyłać fragment onbordu swojego z podmienionym dyktowaniem , tak ja ma Andrzej Kupczyk z Karowej - świetny filmik :)
Obrazek
KASPRZYK Jan Jr

Postprzez Paweł Kaluscha » Cz, 5 lis 2009, 13:34

Za swojej strony proszę o komentarze za swoich przeżyć na pluginie ,najlepiej po każdym oesie, oraz przemyślane relacje z rajdu w odpowiednim temacie.
Dzięki!
Egzystuję dzięki RBR. Cieszyć się czy płakać?(...)
Paweł Kaluscha

Postprzez pabloo_wrxsti » Cz, 5 lis 2009, 14:09

Kamil świetny pomysł ;) :shock:
pabloo_wrxsti

Postprzez Kamil Knap » Cz, 5 lis 2009, 15:29

Projekt jest czasochłonny i doskonale sobie z tego zdaję sprawę.Dlatego czekamy na osoby chętne nam pomóc.Na razie jedna osoba się zaawizowała.
KAZUBEK Lukasz napisał(a):Fajnie, ze ktos sie tego podjal, ale wg mnie pokazanie przejazdow tylko wybranych osób nie odzwierciedli rywalizacji w klasach. Mysle, ze najlepiej byloby pokazac pierwszych 8 (ewentualnie 5)

Takie jest wstępne założenie.Chcemy pokazać pierwszych 5 zawodników z każdej z klas i nie skupiać się na generalce tylko przy okazji wrzucać,które miejsce w generalce zawodnik zajął.Nie chcemy iść za przykładem prawdziwej TV,która słabsze klasy traktuje po macoszemu.Dopiero zaczynamy więc pierwsze relacje będą dla nas pewną niewiadomą a zarazem odpowiedzą na pytanie w jakim stopniu jesteśmy w stanie się w to zaangażować i jakie są nasze możliwości.
Kamil Knap

Postprzez KASPRZYK Jan Jr » Cz, 5 lis 2009, 16:35

Kazubek Łukasz wrzucił link według mnie do bardzo fajnej relacji ( mogło by to tak wyglądać ), chodzi mi o numer 3.Kamil a w czym potrzebujecie pomocy? Może było by coś w czym mógłbym/mógłby ktoś pomóc ?
Obrazek
KASPRZYK Jan Jr

Postprzez Kamil Knap » Cz, 5 lis 2009, 17:33

Nie spodziewajcie się jakiś fajerwerków typu super efekty i przejścia.Będzie to kilkunastosekundowy wycinek z tej samej partii odcinka nagrany z replaya z oryginalnymi ujęciami z gry wybranych zawodników.Wszystko robię na miarę moich umiejętności w zakresie edycji video,możliwości sprzętowych(z tym niestety nie najlepiej-Ramu by się przydało :/ ) i ilości wolnego czasu do dyspozycji.

Mi również ta relacja się bardzo podoba ale zauważ ,że jest tam przedstawiona tylko jedna klasa,jedna pętla rajdu a zajmuje ona 9 minut.Tyle w tym temacie.
Ps2.Jak by był ktoś chętny do pomocy przy zgrywaniu repów(najbardziej żmudne i czasochłonne zajęcia w całym projekcie) to proszę o kontakt na PW.Proszę o osoby ,które maja możliwość szybkiego uploadu plików na jakiś hosting.
Kamil Knap

Postprzez KUDŁA Mateusz » Cz, 5 lis 2009, 17:37

Nie wiem jak panowie się na to zapatrują i jak jest z możliwością ściągania z np. rapida. Moją propozycją było by, aby każdy kto może zgrać filmik w dość dobrej jakości ( frapsem ) aby zrobił to sam i wysłał gotowy materiał wideo. Zmniejszyło by to ilość pracy Kamila który zajął by się tylko tymi którzy sami nie mogą tego zrobić. Co prawda w takiej sytuacji nie było by wpływu na to jakie ujecie zostanie wzięte do relacji. No ale ja tylko proponuję ;)
Mistrzów prostej pozdrawia pierwszy zakręt.
KUDŁA Mateusz
Moderator, ZSS

Postprzez KAZUBEK Lukasz » Pt, 6 lis 2009, 12:17

Co do przesyłanych plików to jeszcze chyba external_dynamic bo jedni maja białe felgi, a inni czarne lub złote. Poza tym są też ludzie którzy na oponach mają loga BFGoodrich albo Pirelli :)
Obrazek
KAZUBEK Lukasz

Postprzez Grzegorz Cyrek » N, 8 lis 2009, 23:45

Kamil Knap napisał(a):Ps2.Jak by był ktoś chętny do pomocy przy zgrywaniu repów(najbardziej żmudne i czasochłonne zajęcia w całym projekcie) to proszę o kontakt na PW.Proszę o osoby ,które maja możliwość szybkiego uploadu plików na jakiś hosting.

Wstępnie jestem zainteresowany, upload mam 128kb/s czyli całkiem sporo ;)
Grzegorz Cyrek
Moderator, ZSS

Postprzez FIA » Pn, 9 lis 2009, 00:11

to jest sporo? :-)
R-EVOLUTION Team

Obrazek
FIA
Administrator, ZSS

Postprzez Grzegorz Cyrek » Pn, 9 lis 2009, 00:18

jak na domowe warunki to chyba tak
Grzegorz Cyrek
Moderator, ZSS

Postprzez FIA » Pn, 9 lis 2009, 00:24

Ja wiem... U mnie w domu UPL 600 kb/s i uwazam ze to nie jest jakos szczegolnie duzo, przy czym mowie calkiem powaznie. No ale wracajac do tematu niestety repow zgrywac nie dam rady :-)
R-EVOLUTION Team

Obrazek
FIA
Administrator, ZSS

Postprzez Kamil Knap » Śr, 11 lis 2009, 14:14

Uwaga!!!Proszę wszystkich wezwanych zawodników o wysłanie powtórek ze wskazanych odcinków wraz z teksturami wg.podanego schematu na poniższe adresy e-mail.
WRC (OS2)
WRÓBEL Przemek
ZINKIEWICZ Marek
Jurek BOGDANOWICZ
ROKITA Michał
FLASZYŃSKI Dominik
+GWIŻDŻ Marcin i appearcez z odcinków na którym zakończyliście rajd
na adres: video.wrsmp@gmail.com
N4 (OS12)
GORALIK Lukasz
KOLODZIEJ Slawek
WELNA Lukasz
Marrcin Szpunar
GINTER Marcin
+Pawel Kaluscha i KAZUBEK Lukasz z odcinków na których zakończyliście rajd bądź popełniliście znaczący dla wyniku błąd
S2000 (OS16)
Marcin Tomaszewski
CEBULSKI Przemek
HINZ Marcin
MAJDAK Tomek
CYWKA Marcin
+KAPITAN Sebastian z odcinka na którym zakończyłeś rajd
na adres: kubaguzik3@o2.pl
S1600 (OS6)
CHROBAK Piotr
HANDWERKER Maciek
Yossarian
CEBULSKI Kuba
KNAP Kamil
+MALCZEWSKI Piotr i SĘCZEK Andrzej z odcinka na którym popełniliście znaczący dla wyniku błąd
N3 (OS4)
KUSMIREK Romek
Jakub RUCINSKI
Pawel Stener
KARPIEL Kamil
Aleksander Rękawek
+GRZABA Piotr i TONDERA Damian z odcinków na którym zakończyliście rajd
na adres: grzesiek.cyrek@gmail.com
A5 (OS13)
cruz
Blonski Marcin
Bartek Meka
Akios
Wiktorowicz Mateusz
+RUSZKIEWICZ Rafal i PODLECKI Robert z odcinków na których zakończyliście rajd
UWAGA!!!Jeśli komuś nie zapisał się replay z odcinka bo miał np crashed on ss albo miał na nim superally to wysyłamy powtórkę z OS2 lub OS1

Powtórki wysyłamy według podanego poniżej schematu:
1.Repy wskazane przeze mnie
2.Pliki tekstur o końcówkach nazw: _external, _external_scrape , _external_transparent i _external_dynamics
a)w przypadku osób,które mają wysłać powtórkę z wypadkiem lub znaczącym błędem-proszę wpisać na którym kilometrze odcinka w przybliżeniu znajduje się dana akcja
Wszystko to pakujemy w folder i nazywamy go tak jak wasz nick na pluginie (np. KNAP Kamil) następnie pakujemy do formatu .zip, .rar lub podobnego i wysyłamy na meila podanego powyżej-zależnego od klasy w której startujecie.

W razie jakiś pytań lub wątpliwości proszę pisać na PW lub GG podane w profilu.
Kamil Knap

Postprzez Grzegorz Cyrek » Śr, 11 lis 2009, 16:02

ale nie musicie meldować tutaj! widzimy to na skrzynce pocztowej kto wysłał a kto nie ;)
Grzegorz Cyrek
Moderator, ZSS

Postprzez MALCZEWSKI Piotr » Śr, 11 lis 2009, 16:06

Moje właśnie się wysyła. Ale czad, nie mogę się doczekać relacji w takiej formie. Dzięki chłopaki za tą akcję. Teraz będę miał dodatkową motywację żeby dojeżdżać do mety na wysokich pozycjach :)

P.S.
Wiem, że nie trzeba tu meldować ale to takie miłe :)
MALCZEWSKI Piotr

Postprzez Kamil Knap » Śr, 11 lis 2009, 16:59

Dzięki chłopaki za szybki odzew :spoko: Ja już mam połowę repów z WRC i N4.Nie wiem jak u Kuby ale u Grześka biednie-na razie jedna osoba wysłała,także Panowie z N3 i A5-mobilizacja :bat:
Kamil Knap

Postprzez Grzegorz Cyrek » Śr, 11 lis 2009, 21:27

Dla motywacji dodam, że im szybciej otrzymamy wszystkie replay'e tym szybciej relacja się ukarze ;)
Grzegorz Cyrek
Moderator, ZSS

Postprzez Kamil Knap » Cz, 12 lis 2009, 22:57

Jeszcze raz przypominam tym,którzy jeszcze nie wiedzą.Przypomnieliśmy na wszelki wypadek na PW.Ostateczny termin nadsyłania wyznaczamy na Niedzielę 15.11 do godz.23:59.Parę osób do nas pisało,że mogą się spóźnić bo są na długim weekendzie albo robią tekstury-więc na tych poczekamy ale na tych którzy nie dadzą znać nie będziemy czekać w nieskończoność.Z przykrością stwierdzam,że odzew z klas N3 i A5 jest mizerny.Chcieliśmy każdą klasę pokazać tak samo nie skupiając się na generalce czy coś.Ale jak tak to ma wyglądać to niestety trzeba będzie zmienić koncepcję od następnego rajdu :> Dzięki wielkie za szybką reakcję tym co już wysłali swoje pliki :spoko: Pozdrawiam ;)

Kamil Knap napisał(a):Uwaga!!!Proszę wszystkich wezwanych zawodników o wysłanie powtórek ze wskazanych odcinków wraz z teksturami wg.podanego schematu na poniższe adresy e-mail.
WRC (OS2)
WRÓBEL Przemek
ZINKIEWICZ Marek
Jurek BOGDANOWICZ
ROKITA Michał
FLASZYŃSKI Dominik
+GWIŻDŻ Marcin i appearcez z odcinków na którym zakończyliście rajd
N4 (OS12)
GORALIK Lukasz
KOLODZIEJ Slawek
WELNA Lukasz
Marrcin Szpunar
GINTER Marcin
+Pawel Kaluscha i KAZUBEK Lukasz z odcinków na których zakończyliście rajd bądź popełniliście znaczący dla wyniku błąd
S2000 (OS16)
Marcin Tomaszewski
CEBULSKI Przemek
HINZ Marcin
MAJDAK Tomek
CYWKA Marcin
+KAPITAN Sebastian z odcinka na którym zakończyłeś rajd
S1600 (OS6)
CHROBAK Piotr
HANDWERKER Maciek
Yossarian
CEBULSKI Kuba
KNAP Kamil
+MALCZEWSKI Piotr i SĘCZEK Andrzej z odcinka na którym popełniliście znaczący dla wyniku błąd
N3 (OS4)
KUSMIREK Romek
Jakub RUCINSKI
Pawel Stener
KARPIEL Kamil
Aleksander Rękawek
+GRZABA Piotr i TONDERA Damian z odcinków na którym zakończyliście rajd
A5 (OS13)
cruz
Blonski Marcin
Bartek Meka
Akios
Wiktorowicz Mateusz
+RUSZKIEWICZ Rafal i PODLECKI Robert z odcinków na których zakończyliście rajd
UWAGA!!!Jeśli komuś nie zapisał się replay z odcinka bo miał np crashed on ss albo miał na nim superally to wysyłamy powtórkę z OS2 lub OS1

2.Pliki tekstur o końcówkach nazw: _external, _external_scrape , _external_transparent i _external_dynamics
a)w przypadku osób,które mają wysłać powtórkę z wypadkiem lub znaczącym błędem-proszę wpisać na którym kilometrze odcinka w przybliżeniu znajduje się dana akcja
Wszystko to pakujemy w folder i nazywamy go tak jak wasz nick na pluginie (np. KNAP Kamil) następnie pakujemy do formatu .zip, .rar lub podobnego i wysyłamy na meila podanego powyżej-zależnego od klasy w której startujecie.

Kamil Knap

Postprzez Grzegorz Cyrek » Cz, 12 lis 2009, 23:19

Ja ze swojej strony zrobiłem co mogłem. Właśnie wysłałem chłopakom PW, zobaczymy czy to coś da.
Swoją drogą dziwi mnie to, że niższe klasy nie chcą się pojawiać w relacji, a całkiem niedawno była dyskusja na temat tego czy słabsze klasy cieszą się mniejszym zainteresowaniem
Grzegorz Cyrek
Moderator, ZSS

Postprzez SECZEK Andrzej » Pt, 13 lis 2009, 10:38

MALCZEWSKI Piotr napisał(a):Moje właśnie się wysyła. Ale czad, nie mogę się doczekać relacji w takiej formie. Dzięki chłopaki za tą akcję. Teraz będę miał dodatkową motywację żeby dojeżdżać do mety na wysokich pozycjach :)

P.S.
Wiem, że nie trzeba tu meldować ale to takie miłe :)

Tak patrzyłem na tę listę, jade na dół.... a tu na szarym końcu my 2. Jednak nie jeździmy najgorzej Piotrze :P .

TROS VRT Corsa Go.
Obrazek
SECZEK Andrzej

Postprzez GRZABA Piotr » Pt, 13 lis 2009, 14:30

siema chlopaki. wlasnie odczytalem priva. niestety nie wiedzialem nic o istnieniu takiej inicjatywy. dzis wysle ta swoja beznadziejna powtorke ktora obrazuje moja kleske wywolana awaria sprzetu :P
GRZABA Piotr

Postprzez Slawek Kolodziej » Pt, 13 lis 2009, 17:17

Kamil - proponuję żeby kierowcy Lancer Evo IX podesłali też evo_IX.ini bo w tym aucie są też felgi do wyboru a widziałem że każdy prawie ma inne :P OK?
Slawek Kolodziej

Postprzez Kamil Knap » Pt, 13 lis 2009, 18:07

Właśnie przypomniałem sobie o tym dopiero jak wrzucałem tekstury ^_^ Mam już zgrany materiał jeśli chodzi o kierowców Evo IX ale na następny raz niech kierowcy tych aut o tym pamiętają,bo jak napisze o tym ogólnie to może to wprowadzić zamieszanie u mniej zorientowanych w temacie.
Kamil Knap

Postprzez CHROBAK Piotr » So, 14 lis 2009, 18:42

Ja wysle swoje jutro, bo dopiero wtedy bede przy swoim kompie. Super inicjatywa. Pozdrawiam
CHROBAK Piotr

Postprzez Kamil Knap » Śr, 25 lis 2009, 22:25

Relacja z rajdu Zamkowego
Uwaga!!!Proszę wszystkich wezwanych zawodników o wysłanie powtórek ze wskazanych odcinków wraz z teksturami wg.podanego schematu na poniższe adresy e-mail.
WRC (OS8)
Jurek Bogdanowicz
WROBEL Przemek
GWIZDZ Marcin
WALKOWSKI Michal
SAWICKI Darek
+LIZAKOWSKI Pawel i appearcez(w twoim przypadku z dowolnego oesu)
N4 (OS5)
KOLODZIEJ Slawek
GORALIK Lukasz
PODSIADLO Michal
daniello123
ANTOS Remik
+ Pawel Kaluscha z odcinka na którym zakończyłeś rajd
S2000 (OS1)
Marcin Tomaszewski
HINZ Marcin
KAPITAN Sebastian
CYWKA Marcin
CEBULSKI Przemek
S1600 (OS4)
M.Dobrowolski
WORYTKO Michal
HANDWERKER Maciek
BRZESKI Tadeusz
CEBULSKI Kuba
+ CHROBAK Piotr z odcinka na którym popełniłeś znaczący dla wyniku błąd
N3 (OS7)
GRZABA Piotr
KUSMIREK Romek
TONDERA Damian
Pawel Stener
Jakub RUCINSKI
+ZAREMBA Mateusz i CYREK Grzegorz z odcinków na którym zakończyliście rajd
A5 (OS8)
Bartek Meka
cruz
Akios
RUSZKIEWICZ Rafal
PODLECKI Robert
+Blonski Marcin z odcinka na którym popełniłeś błąd.który zaważył na wyniku

UWAGA!!!Jeśli komuś nie zapisał się replay z odcinka bo miał np crashed on ss albo miał na nim superally to wysyłamy powtórkę z OS1

3.Pliki: physics.rbz i cars.ini (kierowcy Lancerów evo IX,którzy jeżdżą na innych felgach niż domyślne także plik .ini za to odpowiadający)
a)w przypadku osób,które mają wysłać powtórkę z wypadkiem lub znaczącym błędem-proszę wpisać na którym kilometrze odcinka lub jakieś charakterystyczne miejsce, gdzie w przybliżeniu znajduje się dana akcja

Ostateczny termin wysyłania powtórek to niedziela 29.11 godzina 23:00!!!

Relacja z Dolnośląskiego będzie jutro,więc proszę nie zadawać pytań z tym związanych :) ;)
Ostatnio edytowano Cz, 26 lis 2009, 00:20 przez Kamil Knap, łącznie edytowano 1 raz
Kamil Knap

Następna strona

Powrót do Informacje Techniczne