Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

Rajd Dolnośląski - OGÓLNA DYSKUSJA

Informacje na temat aktualnie rozgrywanych i zakończonych rajdów

Moderator: STENER Paweł

Re: Rajd Dolnośląski - OGÓLNA DYSKUSJA

Postprzez BIELECKI Mateusz » Pn, 19 wrz 2011, 21:54

Zapowiadały się dobre punkty w klasie.

Po dachu na 1ss, stracie 30s i krzywym zawiasie na następnej pętli zacząłem odrabiać tę stratę. Szło znakomicie do ostatniego kółka ostatniego Stryckowego gdzie lekko zahaczyłem przodem beczkę i silnik ucichł. Zabrakło 2,2km do szczęścia :D. Mówi się trudno ;).
Tekstury na zamówienie!

GG 6570685
BIELECKI Mateusz

Postprzez STASIAK Szymon » Pn, 19 wrz 2011, 22:05

Wielki pech. :(
Obrazek
STASIAK Szymon

Postprzez MULKA Slawomir » Pn, 19 wrz 2011, 22:18

Widziałem Mateusz jak dzielnie sobie radziłeś na OSach, naprawdę czasy mega :)
Ja niestety tego rajdu też nie zaliczę do udanych. Na SS1 po prawym 90 nie zmieściłem się na wyjściu i przodem niegroźnie uderzyłem w mostek, ale auto zaniemówiło. Drugi etap to jazda bez napinki swoim bezpiecznym tempem, aż do OS 7, gdzie miałem spotkanie z słupkiem... Znów SupeRally i jazda do mety, która zakończyła się już na OS8, gdzie zwiedzałem pole. Niestety po tej wycieczce auto było tak krzywe, że nie było sensu kontynuować jazdy.
Obrazek
MULKA Slawomir

Postprzez Piotr Satala » Pn, 19 wrz 2011, 22:56

Widzę, że wszyscy mieli problemy . Ja miałem 2xcfh ( raz obróciłem się tak nie fortunnie, że tylne koła stanęły mi na czymś luźnym i nie dało się ruszyć a drugim razem wpdałem na strycku do rowu po tej dzidzie koło przystanku za beczką i nie mogłem z niej wyjechać). I jeszcze na mecie strycka walnąłem w żółtą fabię i bach kilka rolek . Na 3 os przed meytą miałem ponad 18s. do Mateusza , po dwóch odrobiłem a niestety na ostatnim chłopaki mieli cfh i póki co prowadzę w klasie .
http://www.turbomaster.pl - REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK
Piotr Satala

Postprzez lukasz Waligora » Pn, 19 wrz 2011, 22:56

Dla mnie rajd też pechowy...dach prawie na każdej pętli :kamikaze: pogięte piasty itp....na drugiej pętli ostatni OS bez sprzęgła,ale cały czas na odcięciu :lol: niby proste odcinki a jednak bardzo techniczne ^_^ "takie są rajdy"pocieszam się że bez SR :shock:
lukasz Waligora

Postprzez STENER Paweł » Pn, 19 wrz 2011, 23:09

Dla mnie rajd udany, jestem na mecie i to dla mnie najważniejsze. jechałem w niektórych momentach wszystko ale Mateusza nie udało się dogonić. Za to była dobra walka z Tomkiem, którą minimalnie wygrałem :) . Mam nadzieję znaleźć się w czołowej 5 S1600, a top 3 było by marzeniem.
Obrazek
STENER Paweł
E-R Team

Postprzez CEBULA Dawid » Wt, 20 wrz 2011, 10:39

Jest meta, spokojna jazda, bez większych błędów, próbowałem czasem się zbliżyć do czasów Przemka oraz do moich z wczorajszych testów to niestety chyba jakaś blokadę na gazie mam założoną :), WRC Team Go :D
CEBULA Dawid

Postprzez PUZIO Adrian » Wt, 20 wrz 2011, 11:04

Kolejny po Mazowieckim i Rzeszowskim bardzo udany rajd. Co prawda do czołówki A5 nie mam podejścia ale przynajmniej jest walka na dalszych pozycjach. Za dużo francuskich OESów, na czeskim mógłbym powalczyć ;) Wczoraj 4 lokata, dziś już 6, jeszcze pewnie spadnę ale mam nadzieję, że pierwsza dziesiątka będzie i punkty zdobędę. Rajd przejechany czysto z jednym błędem. Barierka wyrosła przed autem, na szczęście na nawrocie więc małe szkody i strata, bo prędkość była mała. Fajna walka z Maćkiem i Bartoszem. W ogóle to plugin HDR mi sprawił niemiłą niespodziankę. Na francuskich OESach w lasach nic nie widać ;) Musiałem go wyłączyć. Dodatkowo mam wrażenie, że z włączonym HDR jakby odczucie prędkości było inne. Nie wiem od czego to zależy ?
Teraz czekam na najbardziej oczekiwany rajd czyli Polski. Mam nadzieję na dobry wynik.
WolnyKanał na YouTube - gry niezależne i nie tylko. Zapraszam.
Obrazek
PUZIO Adrian

Postprzez SNAJ Per » Wt, 20 wrz 2011, 13:54

PUZIO Adrian napisał(a):W ogóle to plugin HDR mi sprawił niemiłą niespodziankę. Na francuskich OESach w lasach nic nie widać ;) Musiałem go wyłączyć. Dodatkowo mam wrażenie, że z włączonym HDR jakby odczucie prędkości było inne. Nie wiem od czego to zależy ?

Pewnie od mniejszej liczby FPS. Ja po długich testach jednak zrezygnowałem z HDR. Wygląda to faktycznie lepiej, ale jeździ się jednak gorzej. I też miałem problemy z odczuciem prędkości, mimo iż teoretycznie różnicy w liczbie klatek nie powinienem zauważyć.
if in doubt, flat out!
SNAJ Per
E-R Team, ZSS

Postprzez RAJEWSKA Justyna » Wt, 20 wrz 2011, 13:56

Jesteśmy na mecie i to jest najważniejsze.
Odcinki były bardzo szybkie, można było na nich wiele stracić a mało zyskać.
Wydawało mi się że jadę szybko ale gdy pojawiały się czasy kolegów z klasy A6 po odcinkach to ciśnienie samo mi się podniosło :blink:
Teraz czekam na start Łukasza B i będę trzymać kciuki za to aby dojechał bez przygód :spoko:
Gratuluje wszystkim tym co dojechali oraz dziękuje organizatorom za możliwość startu ^_^

Pozdrawiam Patryka którego tym razem udało mi się wyprzedzić :P
RAJEWSKA Justyna
E-R Team

Postprzez CHOMA Krzysztof » Wt, 20 wrz 2011, 15:41

Nawiązując do wypowiedzi FIA w protestach.

No tak , to jest flagowy problem. Jak uzna się jedno to potem ktoś sobie rozłączy neta , bo mu nie poszło i powie , że awaria pluginu.
Lecz jeśli zdarza się , że paru zawodników mówi to samo , pamiętam, że kiedyś tak było w tamtym sezonie jeszcze chyba. Też chodziło o awarię pluginu, to jednak jakaś wiarygodność jest. Wtedy ja sam przeczekałem awarię na okienku. Ale już miałem nerwa ;d
CHOMA Krzysztof

Postprzez KAPITAN Sebastian » Wt, 20 wrz 2011, 16:34

Ale problem polega tylko i wyłącznie w udowodnieniu, że to była awaria. Nie da się udowodnić, ze to przez plugin rozłączyło. Każdy z nas miał już taki problem i nie pozostaje nic innego jak przyjąć to na klatę i walczyć w kolejnym rajdzie.
Janusz Kulig 19.X.1969 - 13.II.2004[*]Na zawsze...
KAPITAN Sebastian

Postprzez PIEDA Dariusz » Wt, 20 wrz 2011, 17:52

mogę się wypowiedzieć co dyskusji zaczętej w protestach. Otóż po pierwszym odcinku rajdu dolnośląskiego też dostałem pulpit, ale nawet niewidziałem ekranu z potwierdzeniem zapisu powtórki. A co ciekawe powtórkę mam zapisaną :niepewnosc: . Jednak po jakichś 15 minutach miałem: "DNS to ss 2"
zaraz jak mnie wywaliło z gry próbowałem wejść na RBR CZECH. Bez skutku przez 2 minuty wyskakiwał taki komunikat:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/006 ... 97439.html

Obrazek jest specjalnie stary, bo to tylko prezentacja ze zdarzenia które zdarzyło mi się na Lotosie. Wtedy nie miałem tyle szczęścia co teraz. Uznałem to za awarię i koniec rajdu. A ten obrazek to też żaden dowód chociaż jest godzina zrzutu ekranu i komunikat, którego w czasie każdej rundy WRSMP się zawsze obawiam.

PIEDA Dariusz napisał(a):Właśnie jechałem Lotos a tu zerwało połączenie po 1 odcinku, a na stronie RBRCZECH mam:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/006 ... 97439.html
Nawet niewiem czy dojechałem czy mnie rozwaliło czy bedzie request.
A dojechałem do końca odcinka a ripleja nima :angry:
już tabela z wynikami mi się jakoś długo wgrywała. Ale jestem złłłłłłłłłłłły.
Nie wiem po jakiego grzyba robiłem opis tych wszystkich odcinków na nowym pilocie - jestem załamany bo kocham śnieg i jazde po nim.
Chyba mnie ze złości rozerwie.
Ide drzewa narąbać żeby się wyżyć

20:11 już mam crash na ss1 :angry: :przebij mur:
Oczekuj nieoczekiwanego
PIEDA Dariusz

Postprzez KAPITAN Sebastian » Wt, 20 wrz 2011, 18:56

Jestem na mecie. Do Marka w tym rajdzie nie było podejścia, były to chyba jego ulubione odcinki bo tempo zabójcze, które jestem w stanie utrzymać tylko offline - gratulacje!! Początek był bardzo nerwowy, już na pierwszym odcinku uderzyłem przodem w oponę i myślałem, że to koniec rajdu ale jednak silnik dalej pracował normalnie (straciłem tylko zderzak). Na 7 odcinku wyrzuciło mnie z cięcia i poleciałem w kukurydzę więc na mecie rozdawałem wiernym kibicom kolby żeby sobie popcorn zrobili :D W drugim dniu postanowiłem całkowicie odpuścić i skupić się tylko i wyłącznie na obronie drugiego miejsca. Cały czas kontrolowałem tempo Łukasza i udało się ukończyć rajd na drugim miejscu choć tutaj muszę dodać, że o mało nie zakończyłbym rajdu na ostatnim odcinku gdzie niespodziewanie postawiło mnie bokiem i tylko milimetry dzieliły mnie od uderzenia w mostek (postaram się dodać filmik).

Jeżeli chodzi o punkty z moich wyliczeń wychodzi następująco:
Generalka:
Karcz 60 pkt.
Góralik 59 pkt.
Kapitan 59 pkt.
Kierowca Testowy 49 pkt.

WRC:
Góralik 66 pkt.
Kapitan 61 pkt.
Karcza 60 pkt.
Kierowca Testowy 55 pkt.

Na 3 rundy przed końcem zrobiło się bardzo ciekawie, o ile Karcz nie wróci będziemy mieli emocjonującą walkę do ostatniego rajdu o tytuł! :)
Janusz Kulig 19.X.1969 - 13.II.2004[*]Na zawsze...
KAPITAN Sebastian

Postprzez PYSZNY Marcin » Wt, 20 wrz 2011, 20:29

Z pierwszego dnia jestem zadowolony, z drugiego już mniej. Kolonia Gaj okazała się moją piętą achillesową. Na pierwszym przejeździe zachaczyłem o płotek w miejscu, w którym jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło, a drugi szybciej bym chyba rowerem pojechał. No cóż, w końcu koniec asfaltów, przynajmniej na jakiś czas. Na szutrach czuję się zdecydowanie lepiej i pewniej, więc będę miał większe szanse w walce o podium tym bardziej, że odcinki są wszystkim słabo znane.
PYSZNY Marcin

Postprzez RUSZKIEWICZ Rafal » Wt, 20 wrz 2011, 21:10

Nie skomentuje mojego występu... Dałem ciała jak nie wiem co... OS1 lekki kontak z kamieniem i chłodnica się skończyła... Później szło pięknie... a na Kolonii Gaj trafiłem z stolik sędziowski i silnik zdechł... A mógł być choć 1 pkt ehss... Do następnego i podziękowania dla E-rajdy za kolejny świetnie zoorganizowany rajd...

P.S
Sorry szef
Jest Subaru jest Impreza <STi>
RUSZKIEWICZ Rafal

Postprzez Lukasz Bednarz » Wt, 20 wrz 2011, 21:51

RAJEWSKA Justyna napisał(a):Teraz czekam na start Łukasza B i będę trzymać kciuki za to aby dojechał bez przygód :spoko:

To już nie czekaj ;)

OS 1 ostrożnie. Coś w tej grze jest - gram online w Ryśka już niemal 6 lat i wciąż mam dreszczyk na starcie naszych rozgrywek. Po zakończeniu oesu zamiast Biura Rajdu pulpit. DNS to SS2 i szybki request ;)
http://www.bednarz.nstrefa.pl/dolnoslaski_dnstoss2.JPG
OS 2 troszku szybciej - do czasu gdy złapałem pobocze na szybkiej partii potężna rolka - podczas gdy któryś raz z kolei widziałem niebo myślę - koniec. Ale nie - cudem spadam na koła, samochód się mocno telepie, kierownicą szarpie ale nawet da się jechać.
OS 3 spokojnie na dojechanie - na mecie sie okazuje, że straciłem tylko ok półtora sekundy do Justyny, która w tym rajdzie była moim celem (spoglądając na wyniki przed startem śliniłem się na pozycję Darka Kasperka ;))
OS 4 ostrożnie - z uwagi na uszkodzenia przy dużych prędkościach samochód bardzo niestabilny był w wyniku uszkodzeń. Niestety po półtorej minuty jazdy ekran zamarł. Podobną przygodę opisywał gdzieś powyżej jeden z kolegów. Niestety ja nie wróciłem. Oczom mym ukazał się radosny komunikat:
http://www.bednarz.nstrefa.pl/blad.JPG
To oznaczało koniec mojej przygody z 7. Runda WRSMP2011. Szkoda, bo do tej pory miałem stuprocentową skuteczność w rajdach, w których wystartowałem.

Justyna - jeszcze Cię pokonam :ph34r:

Widząc po wynikach może być miła walka w pozostałych asfaltowych rundach między nami i Patrykiem Kubickim. Szutry... moje uczucia względem szutrów pozostaną moją słodką tajemnicą, poza tym to temat na zupełnie inną historię ;)
Lukasz Bednarz
E-R Team

Postprzez STUCHLIK Marek » Wt, 20 wrz 2011, 22:06

no jestesmy na mecie w jednym kawalku i z tego trzeba sie ciszyc ale jest lekki niedosyt bo byla okazja na 1 punkty.Pierwszy dzien przejechany bez przygod miejsce poczatek 2 dziesiatki,potem musialem sobie zrobic 3 godzinna przerwe i czulem ze nie wyjdzie to mi na dobre, i tak 1 oes 2 dnia na prawym 6-stkowym zakrecie poszlem w pole i zdarlem kore z przydroznego drzewa myslalem ze juz the end ale CFH i ogien dalej,spadek w klasyfikacji,i potem juz tempo bylo na miare moich mozliwosci nawet 2razy PB poprawine,moze na nastepnej imprezie sie poszczesci. :angry:
STUCHLIK Marek

Postprzez CIOSK Wojtek » Wt, 20 wrz 2011, 23:09

Niestety ciągle od Rzeszowskiego nie mogę się dogadać ze swoim autem(kompem) :( i na Dolnośląski w ostatniej chwili przygotowaliśmy do startu naszą treningówkę(zastępczy sprzęt komputerowy :) ),niestety daleko temu do A-grupowego 106 :) jakim poruszamy się normalnie po oesach i nie jechało się najlepiej,a w zasadzie to jechało się tragicznie,już na pierwszym oesie dwa razy pomoc kibiców i w końcu SR,kolejny oes rozpocząłem w miarę dobrze,jednak brak obycia z samochodem :) i wycieczka w plener i znowu kibice byli potrzebni.Międzylesie ostatecznie zakończyło nasze zmagania w Rajdzie,niestety nie dało rady już odbudować auta na drugi dzień i nie wystartowaliśmy :( Teraz odsyłamy silnik do Francji do Peugeot Sport :) i mamy nadzieję że na Polskim poszalejemy. Przepraszam moich Kolegów z Teamu i Prezesa Janusza że po raz kolejny nie jestem na mecie.Dziękuję Organizatorom za Super Rajd którym nie nacieszyłem się zbyt długo :)
2BRallyVirtualTeam
CIOSK Wojtek

Postprzez ANTONIEWICZ Julian » Śr, 21 wrz 2011, 05:37

Całe dwa punkty.

<feta jak u Minardi>

Komuś szampana w plastikowym kubeczku?
ANTONIEWICZ Julian

Postprzez Tomek Majdak » Śr, 21 wrz 2011, 09:12

Widzę że niezła walka była między mną a Pawłem i Łukaszem :) na mecie dzieliły nas dziesiąte części sekundy !! rewelacja :) tym bardziej cieszę się że jestem na pudle. Mateusz gratulacje perfekcyjnej jazdy (jak zwykle :) ) .Dzięki Panowie za super walkę i ekipie E-Rajdy za super rajd. Do zobaczenia w Mikołajkach .
Tomek Majdak

Postprzez Michal CZERNICKI » Śr, 21 wrz 2011, 09:28

Mimo sporej przerwy od kierownicy przez okres wakacyjny i spokojnej jazdy udało się osiągnąć najwyższe miejsce w klasie w WRSMP2011. Siódme miejsce i pięć punktów. ;)
Michal CZERNICKI

Postprzez Blonski Marcin » Śr, 21 wrz 2011, 10:52

Uff w końcu udało się zająć inne miejsce i wyższe niż 7 :) Mam nadzieje że ta siódemka już nie będzie mnie więcej prześladować :P W skrócie: ciągle do przodu, staramy się :D
Blonski Marcin

Postprzez Hubert Poczwardowski » Śr, 21 wrz 2011, 11:34

Masakra byłem na trasie a tyłem zahaczyłem tych idiotów stojących na drodze z aparatami;/ Troche nie sportowe zachowanie Ryśka ;(

P.S Oznajmiam, że od następnego rajdu używam moda marshall czy coś takiego i te barany znikają z trasy ;)
Hubert Poczwardowski

Postprzez FRAJDA Daniel » Śr, 21 wrz 2011, 11:46

Pierwszy nie ukończony rajd w tym sezonie. Awaria sprzętu już na pierwszym odcinku i kolejny spadek w klasyfikacji N4 :/ Po słabym występie w Rzeszowie i spadku z 3 na 4 miejsce w klasie, tym razem spadliśmy aż na 7 lokatę :( Świetna była pierwsza połowa sezonu a w drugiej odechciewa się grać. Do walki mobilizuje tylko utrzymanie zespołu na pozycji lidera w klasie.
Obrazek
FRAJDA Daniel

Postprzez Michal Podsiadlo » Śr, 21 wrz 2011, 12:39

Po wręcz tragicznym rzeszowskim, przyszedł czas na kolejny rajd. Treningu praktycznie nie było, odbyłem jedynie kilka przejażdżek w 207 S2000 Mateusza Lisowskiego, po tym jak ściągnelismy dla niego auto. Nasze N14 URT zaczyna odczuwać już trudy sezonu i na Dolnoslaskim skrzynia szwankowała (wbijały się po 2-3 biegi w gore), co na krętych trasach, wielu nawrotach, abrdzo przeszkadzało.

Mimo to 1 dzień rajdu był udany, 2 pozycja w klasie, zapowiadało się dobrze. Niestety drugiego dnia zabrakło czegoś i sekundy uciekały. Szczególnie nie poszedł mi łącznik szutrowy na Okruhu, gdzie traciłem mnóstwo czasu. Ostatecznie niezbyt przyjemne 4 miejsce, choć mogło być gorzej, Marcin Pyszny zaatakował na ostatnim oesie, zostało mi 0,17s...

To juz kolejny rajd po swidnickim (0,04s) i karkonoskim (ok 0,9s), gdzie o mojej pozycji decydują ułamki sekund - chyba trochę podnoszę emocje w WRSMP? (a na pewno podnoszę ich poziom sobie :D ).

Na pocieszenie pozostają jakieś punkty i 1 wygrany oes. Jeszcze większy niedosyt czuję teraz w związku z rzeszowskim... :)
Michal Podsiadlo

Postprzez Bartek Meka » Śr, 21 wrz 2011, 12:52

Rajd ukończony na 7 miejscu w N3, gratulacje dla chlopaków wyżej ;)
mialem troche problemow na trasie, 2x cfh, male opuszczenia drogi itp, ale i tak sie ciesze z wyniku bo dawno mety nie widziałem w WRSMP :D
to widzimy sie na Polskim :)
do zobaczenia :D
Obrazek
Bartek Meka

Postprzez PYSZNY Marcin » Śr, 21 wrz 2011, 12:58

Michal Podsiadlo napisał(a):Ostatecznie niezbyt przyjemne 4 miejsce, choć mogło być gorzej, Marcin Pyszny zaatakował na ostatnim oesie, zostało mi 0,17s...

Nawet nie wiesz jakie emocje mi zapewniłeś gdy oglądałem Cię na żywo :P na Polskim będę szybszy :ph34r:
PYSZNY Marcin

Postprzez KUBICKI Patryk » Śr, 21 wrz 2011, 13:18

RAJEWSKA Justyna napisał(a):Pozdrawiam Patryka którego tym razem udało mi się wyprzedzić :P

A dziękuje :) Generalnie przez większość sezonu mnie wyprzedzasz :D gdzie niegdzie tylko Cię łapie :) Ale fajnie jest!

Lukasz Bednarz napisał(a):Justyna - jeszcze Cię pokonam :ph34r:

Ja też :ph34r:

Lukasz Bednarz napisał(a):Widząc po wynikach może być miła walka w pozostałych asfaltowych rundach między nami i Patrykiem Kubickim. Szutry... moje uczucia względem szutrów pozostaną moją słodką tajemnicą, poza tym to temat na zupełnie inną historię ;)

I o to w tym chodzi, liczy sie walka nawet na dalszych pozycjach :spoko:
PS: mam nadzieje, ze moj AS w rekawie, jakim byl zeszłoroczny Polski, nie zaskoczy mnie nie dzalajaca Sosnovą na powitanie :)
PS2: ciekawa sytuacja :D Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
KUBICKI Patryk

Postprzez WALCZAK Sylwester » Śr, 21 wrz 2011, 19:23

Jest meta ale momenty grozy na ostatnim oesie przeżyłem ,na szutrowym łączniku przyszedł boczny podmuch i mnie na sztachety wyniosło ,na szczęście auto nie zgasło
WALCZAK Sylwester

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualny Rajd