Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

Rajd Orlen - OGÓLNA DYSKUSJA

Informacje na temat aktualnie rozgrywanych i zakończonych rajdów

Moderator: STENER Paweł

Re: Rajd Orlen - OGÓLNA DYSKUSJA

Postprzez SNAJ Per » Wt, 21 cze 2011, 09:16

Jedno małe pytanko - zerkam sobie namiętnie na 'watch tour live' i przyuważyłem, że niektórzy zawodnicy (już chyba 5 czy 6 sztuk naliczyłem) śmigają OS'y japońskie na mediach. Czemu tak? Przecież sucho... :unsure:
if in doubt, flat out!
SNAJ Per
E-R Team, ZSS

Postprzez CEBULA Dawid » Wt, 21 cze 2011, 10:29

Jest meta :) , rajd bardzo udany, dobre czasy, oraz świetna walka z Łukaszem :). Szkoda tego dachowania na ss1 :( , ale i tak jest dobrze :D , WRC Team GO
CEBULA Dawid

Postprzez KUDŁA Mateusz » Wt, 21 cze 2011, 10:48

snajper napisał(a): Czemu tak? Przecież sucho... :unsure:

Bo Japonia jest tak wilgotna że między przyczepnością na oponach z zastosowaniu na suche i wilgotne zasadniczo nie ma wielkiej różnicy, więc to kwestia gustu, upodobań, przyzwyczajenia ;)
Mistrzów prostej pozdrawia pierwszy zakręt.
KUDŁA Mateusz
Moderator, ZSS

Postprzez PUZIO Adrian » Wt, 21 cze 2011, 11:45

A może lepsza przyczepność na mediach ?
WolnyKanał na YouTube - gry niezależne i nie tylko. Zapraszam.
Obrazek
PUZIO Adrian

Postprzez PORADZISZ Andrzej » Wt, 21 cze 2011, 14:14

Gdzieś tu na forum czytałem (dość stare posty , nie pamiętam tematu) że w Japonii medie trzymają lepiej od slicków . Ile w tym prawdy - nie wiem :)
PORADZISZ Andrzej

Postprzez PUZIO Adrian » Wt, 21 cze 2011, 14:40

A widzisz starzy wyjadacze znają kruczki RBRa i wiedzą gdzie, co i jak żeby jeszcze więcej uciąć ;) A tak jeszcze nieśmiało ;) zapytam. Nawierzchnia "worn" jest bardziej przyczepna niż "new" ?
Obrazek
PUZIO Adrian

Postprzez KARPIEL Kamil » Wt, 21 cze 2011, 14:50

Witamy na mecie !!
Wstyd się przyznać ale pierwszy raz w tym sezonie będą punkty :) Pierwsze ale jak cieszą :D Na obecną chwilę trzecia pozycja w klasie N3 ;) Większą część rajdu jechałem spokojnie. Bez nerwów, bezpiecznie do mety ( Taki był plan ) wszystko szło zgodnie z nim aż do PTD . Wjechałem w ogrodzenie i musiałem cofać, na szczęście nic nie uszkodziłem, ale pierwsze sekundy uciekły.... No i w końcu -> Noiker :/ trzeci split i grubyy dzwon ( dachowanie, beczka i w drzewa ) :o już w głowie miałem jedno słowo ( ... ) ale niee... :D powoli i mozolnie wygrzebałem się i wróciłem na trasę . Strata była duża bo jakieś 20 sek :( kolejne odcinki to swoje tempo :) Nie odstawałem zbytnio od czołówki. Wielkie dzięki chłopaki za walkę... Różnice między nami niekiedy były minimalne B)

Poland Virtual Rally Team !! :)
Obrazek
KARPIEL Kamil

Postprzez Filip Piechocki » Wt, 21 cze 2011, 14:57

To ja wrzuce moj drugi przejazd Noikera jakby ktos chcial zobaczyc jak kalecze ten sport :P
Chociaz kilka momentow niezle mi wyszlo, ale jednak kraksa mala byla :P

http://www.youtube.com/watch?v=ILt0EPn9UAw
Filip Piechocki

Postprzez WORYTKO Michal » Wt, 21 cze 2011, 15:02

KARPIEL Kamil napisał(a):Nie odstawałem zbytnio od czołówki. Wielkie dzięki chłopaki za walkę... Różnice między nami niekiedy były minimalne B)

Spoko Kamil, wyeliminujesz usterkę sprzętową (notorycznie zacinający się klawisz strzałki w przód) i będziesz lał chłopaków :spoko:
PS. Z tego miejsca chciał bym pozdrowić FIA.
Pewnie wynik Kamila cie nie przekona że na klawiaturze można nie tylko pisać ale cóż zrobić...
ogromnym plusem jest jednak to, że zawodnik po rajdzie nie będzie się żalił że mu się kierownica rozkalibrowała :rotlf: :hahaha:
Ostatnio edytowano Wt, 21 cze 2011, 15:10 przez WORYTKO Michal, łącznie edytowano 1 raz
WORYTKO Michal

Postprzez KARPIEL Kamil » Wt, 21 cze 2011, 15:06

No widzę Michał, że nie mogłeś się powstrzymać żeby nie wspomnieć o moim " małym " szczególe sprzętowym :D
Obrazek
KARPIEL Kamil

Postprzez WORYTKO Michal » Wt, 21 cze 2011, 15:09

To nie ma wyglądać, to ma robić robotę! :rotlf: Koniec żartów bo po ostrzeżeniu zarobimy ;)
WORYTKO Michal

Postprzez KUDŁA Mateusz » Wt, 21 cze 2011, 15:37

PUZIO Adrian napisał(a):A widzisz starzy wyjadacze znają kruczki RBRa i wiedzą gdzie, co i jak żeby jeszcze więcej uciąć ;) A tak jeszcze nieśmiało ;) zapytam. Nawierzchnia "worn" jest bardziej przyczepna niż "new" ?

To z oponami to żadna tajemnica, tak po prostu jest :P A nawierzchnia Worn teoretycznie trzyma najgorzej, później jest New a najlepsza jest Normal ;)
Mistrzów prostej pozdrawia pierwszy zakręt.
KUDŁA Mateusz
Moderator, ZSS

Postprzez CHOMA Krzysztof » Wt, 21 cze 2011, 16:08

PUZIO Adrian napisał(a):A widzisz starzy wyjadacze znają kruczki RBRa i wiedzą gdzie, co i jak żeby jeszcze więcej uciąć ;) A tak jeszcze nieśmiało ;) zapytam. Nawierzchnia "worn" jest bardziej przyczepna niż "new" ?

PUZIO Adrian napisał(a):Niestety specyfika tych rozgrywek jak i sama gra nie pozwala na sprawdzenie tego kto jakie kruczki stosuje żeby uciąć jak najwięcej sekund. Ale takie zachowania to już sumienie każdego z osobna. Ja mam czyste, bo wiem że czysto gram.

No , nie wiedziałeś. Ja też nie. Ciekawa sprawa. Trzeba potestować.
Przynajmniej masz czyste sumienie :lol:
CHOMA Krzysztof

Postprzez PUZIO Adrian » Wt, 21 cze 2011, 16:57

No na pewno nie będę robił takich manewrów, że na suchą nawierzchnię założę opony przeznaczone do jazdy na wilgotnej tylko dlatego, że w grze mają lepszą przyczepność i, a nóż uda się uciąć kilka sekund przez kombinowanie.
Obrazek
PUZIO Adrian

Postprzez Hubert KLOC » Wt, 21 cze 2011, 17:06

Zmiana opon na niedomyślne jest kombinowaniem? W rajdach wszyscy zawsze zakładają te same opony??
Hubert KLOC

Postprzez BRODZICKI Jakub » Wt, 21 cze 2011, 17:38

Skończcie już te rozmowy, które niestety zostały wywołane przeze mnie o "No Marshall Modzie" i innych "cheatah". :kamikaze:
Kilku ludzi kumatych się już tutaj wypowiedziało i powinniśmy dawno skończyć temat.
Oszuści i lamerzy tacy jak ja z brudnym sumieniem będą używać tego mod'a żebym nie musiał uważać na jakiś kamerzystów przez których przegrałem 3 z 4 rozegranych rajdów.
Co do Japonii... Suchość i przyczepność tamtych odcinków z np. Australią jest nie porównywalnie mniejsza/gorsza, więc nawet logiczne jest wybieranie innych opon, na których się lepiej jedzie. ;)
Co do lepszej przyczepności na odcinkach australijskich ze stanem nawierzchni 'worn' niż 'new' też jest prosta sprawa. Dam realistyczny przykład... Rajdy szutrowe w MŚ - nikt nie chce jechać jako pierwszy po nawierzchni typu 'new', bo musi czyścić drogę, a im więcej załóg przejedzie to szuter staje się 'worn' co w rzeczywistości wychodzi nam na plus, bo jest lepsza przyczepność. Nie wiem czy wytłumaczyłem to jakoś logicznie ale chyba sami się domyślicie... :)
Zapomnieliście porozmawiać o podmienianiu tekstur na odcinkach. Głównie chodzi tutaj o Finlandię i 'Rally Sweden Mod' czy coś podobnego, gdzie droga jest dużo bardziej widoczna, a w niektórych miejscach śniegu prawie nie ma - sam szuter. Oczywiście to tylko tekstura ale daje dużo więcej pewności i łatwiej 'trafić' w drogę.

Dla mnie jedyne oszustwo/kombinowanie w tej grze to ścinanie zakrętów/pałowanie przez pola i inne skróty na odcinkach. Koniec rozmowy. Każdy postąpi tak jak będzie uważał. :spoko:

Pozdrawiam i do zobaczenia na starcie Karkonoskiego!!! ^_^
kubabrodzicki.digart.pl
BRODZICKI Jakub

Postprzez Paweł Kaluscha » Wt, 21 cze 2011, 17:55

Prosze o rekłesta uznanie po raz drugi w tymże rajdzie :blee:
A czasu mam coraz mniej a właściwie wcale. Chyba format się szykuje.
Egzystuję dzięki RBR. Cieszyć się czy płakać?(...)
Paweł Kaluscha

Postprzez CEBULSKI Kuba » Wt, 21 cze 2011, 18:02

Jedziesz PeKaC :spoko:
CEBULSKI Kuba
Moderator, ZSS

Postprzez FUZYNSKI Damian » Wt, 21 cze 2011, 18:04

Puzio Adrian jeśli dla Ciebie założenie innych opon niż domyślne to oszustwo i kruczki w grze to Cię mocno pozdrawiam. :|
To może jak jadę na manualu a nie na automacie bo jest szybciej to też jest "kruczek", albo jak jadę innym lepszym torem jazdy to też jest osztustwo względem słabszych bo przez to jestem szybszy? Śmiechu warte. :biala flaga:
Obrazek
Wyprzedź Mnie Rally Team
FUZYNSKI Damian

Postprzez CHOMA Krzysztof » Wt, 21 cze 2011, 18:06

FUZYNSKI Damian napisał(a):Puzio Adrian jeśli dla Ciebie założenie innych opon niż domyślne to oszustwo i kruczki w grze to Cię mocno pozdrawiam. :|
To może jak jadę na manualu a nie na automacie bo jest szybciej to też jest "kruczek", albo jak jadę innym lepszym torem jazdy to też jest osztustwo względem słabszych bo przez to jestem szybszy? Śmiechu warte. :biala flaga:

:lol:

Dobra Panowie , skończmy , bo naprawdę mi się zaczyna chcieć śmiać :D
CHOMA Krzysztof

Postprzez PUCEK Arkadiusz » Wt, 21 cze 2011, 18:10

PUZIO Adrian napisał(a):No na pewno nie będę robił takich manewrów, że na suchą nawierzchnię założę opony przeznaczone do jazdy na wilgotnej tylko dlatego, że w grze mają lepszą przyczepność i, a nóż uda się uciąć kilka sekund przez kombinowanie.

Rób jak chcesz, ale jak Ty uważasz, że jazda na najbardziej odpawiadających dla mnie po danym odcinku oponach jest oszustwem i pójściem na łatwiznę to powiedz czy jeżeli będę miał lepszy set od Ciebie to już jestem oszustem czy nie? :??: :biala flaga:
Ja też dopiero teraz się o tym dowiedziałem i napewno to przetestuje
Obrazek
PUCEK Arkadiusz

Postprzez Gazda Piotr [PL] » Wt, 21 cze 2011, 18:17

Proszę o requesta did not start to ss 3
Gazda Piotr [PL]

Postprzez CEBULSKI Kuba » Wt, 21 cze 2011, 18:32

Piotrek Gazda uznane.
CEBULSKI Kuba
Moderator, ZSS

Postprzez PIEDA Dariusz » Wt, 21 cze 2011, 18:47

Już się wypowiadałem na temat Orlenu i mojego udziału. Pod koniec rajdu widzę, że starzy (bez obrazy) wyjadacze dali znać o sobie. Między (narzaie 6poz.) a zawodnikiem przedemną jest 2 MINUTY :shock: różnicy. Przepaść. Gdybym na 3 odcinkach nie strcił do nich po 20 sekund - to była by może z minuta mniej. Cieszę się z tego, że jestem pierwszy (narazie) w grupie zawodników za tą przepaścią. -_- .
Fudali Hubert i Hubert Kloc - udzielacie korepetycji?
Ile złociszy za godzine? I czemu tak drogo? :D
P.S. o tych oponach w japonii wiedziałem, a jechałem na suchych- jakoś niewiem czemu :o
Oczekuj nieoczekiwanego
PIEDA Dariusz

Postprzez Hubert Poczwardowski » Wt, 21 cze 2011, 19:20

Proszę o uznanie pierwszego requesta w mojej karierze :D
Hubert Poczwardowski

Postprzez BUSZKIEWICZ Wojciech » Wt, 21 cze 2011, 19:30

Pozdrawiam tego kto robił zniszczenia w RBR. Lekko dotknąłem drzewa bokiem a tu silnik padł?
Kolejny rajd s********** szkoda mi słów i czasu na przygotowania.
BUSZKIEWICZ Wojciech

Postprzez WORYTKO Michal » Wt, 21 cze 2011, 19:33

Jest meta, będą punkty... jedno wiem na pewno... limit falstartów na ten sezon wykorzystany :biala flaga:
Na trzech odcinkach z rzędu za szybko przecinałem foto cele co poskutkowało automatyczną stratą 30 sek :angry:
Moje ewidentne błędy i nie ma co tu dyskutować ;) Piękny lecz bardzo trudny rajd.
Pozdrowienia dla wszystkich rywali,w szczególności dla Antosa Remika z którym walczyłem o pozycje do końcowych metrów ostatniego odcinka. DZIĘKI! :)
Paweł Kaluscha napisał(a):Tym razem nie poniosę się emocjom i zrealizuję taktykę w 100%!

Tak ta realizacja miała wyglądać? Co żeś nawydziwiał? ;)
WORYTKO Michal

Postprzez PUZIO Adrian » Wt, 21 cze 2011, 20:11

Pozdrowienia przyjęte. Dla mnie możecie nawet jeździć z czerwoną gąbeczką na nosie czy w butach narciarskich. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie, jak wszyscy tu. Nie nazwałem nikogo oszustem po imieniu więc ....... się ode mnie. Zdziwiły mnie takie historie, bo jak jeździłem w Lidze NASCAR w Wielkiej Brytanii czy nawet u Rosjan to tam nikt nie myślał, żeby stosować jakieś "ulepszacze". A nawet w polskiej lidze małej wielkiej gry Generally. Ale dobra, ja swoje powiedziałem, każdy dobrze wie co ma na sumieniu, nie mi to oceniać. Zwykła ludzka uczciwość to nadal towar deficytowy i nie czepiajcie się tych opon, bo zaraz zrobicie z tego legendę.

Co do Orlenu to widzę, że chłopaki mocno przycisnęli i jak na razie 11 miejsce. Szkoda, mogły być punkty, ale jak na ostatnie porażki to początek drugiej dziesiątki dobrze zwiastuje na kolejne rundy. Szczególnie na domowy Rajd Polski gdzie mam nadzieję na Monteki, na których czuję się o wiele lepiej. Dzięki za walkę.
Obrazek
PUZIO Adrian

Postprzez Hubert Poczwardowski » Wt, 21 cze 2011, 20:18

Jazda praktycznie na pałę bez znjaomości tras plus nieogarnieta fiesta i brak treningow więc tylko z mety sie ciesze :P
Hubert Poczwardowski

Postprzez Dariusz Sawicki » Wt, 21 cze 2011, 20:24

również podłączam się z prośbą o requesta, did not start to ss 2 ;) Z góry dzieki ;)
Dariusz Sawicki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualny Rajd