Cockpit View

UWAGA! Sekcja cockpit view ma status in progress i niebawem zostanie gruntownie przebudowana i uzupełniona o dodatkowe pliki i porady!

W Richard Burns Rally dostępne jest kilka widoków, ale tutaj skupie się wyłącznie na widoku "ze środka" - a przede wszystkim na modzie który daje nam "pancerną szybę" bez której wielu fighterów przegrywało rajdy.

Widok z wewnątrz podobnie jak inne nie jest doskonały, ale najbardziej zbliżony do realnego, a nawet jeśli nie o realizm nam chodzi to jest znacznie ciekawszy. W samochodzie bardzo dużo się dzieje, odczuwalne jest każde podbicie i każda nierówność drogi, przepięcie biegu, hamowanie itp.

To coś nie istnieje w pozostałych widokach, jazda na niektórych z nich jest wręcz nudna w porównaniu z internal cam'em, siedząc na zderzaku odbieramy sobie wiele bardzo dobrych efektów które zafundowali nam programiści z SCi Games. Internal View można świetnie dostosować do własnych preferencji korzystając z moda RBR Cam Hack opisanego w serwisie RV.

Przekleństwem kierowców używających widoku ze środka jest za to rozbita szyba przez którą można stracić dużo czasu, a ponieważ ta rozbija się stosunkowo łatwo nie jeden już przegrał przez nią rajd. Sam kilku nie ukończyłem gdyż podejmując walkę z ograniczoną przez rozbitą szybę widocznością znacznie zwiększamy ryzyko wypadku.

Mam nadzieję że od tej pory dla wielu problem ten przestanie istnieć. Mod "Unbrakable Windscreen" jest prostym programikiem który podmienia w grze tekstury "pajęczyny" na szybie za nie uszkodzoną i... tyle. Do katalogu głównego gry wrzucamy plik Toggle breakable windscreen.bat, natomiast do katalogu Textures w "Ryśku" plik WS_Broken.tws_new. Niezniszczalną szybę aktywuje i deaktywuje plik breakable windscreen.bat.

UWAGA! Używanie tego moda niestety zmniejsza odczuwalnie realizm gry!

Download: Unbreakable Windscreen Mod (1 kb)  mirror #1 mirror #2

Plugin Wally'ego: TAK
Autor: Timppa

 

Poprawiony ( środa, 05 stycznia 2011 23:30 )